Xiaomi Cloud
Zdroj: Xmobile.sk

Ako si môžete zálohovať svoj Xiaomi smartfónov pomocou služby Xiaomi Cloud? Pozrite sa, ako na to!

Xiaomi Cloud je nástroj priamo v MIUI nadstavbe, ktorý v sebe skrýva mnoho funkcií, pozrite sa na niektoré z nich a využite svoj smartfón naplno!

Pri výmene zariadenia či upgrade na lepší model je najväčším strašiakom strata súborov. Mnohí využívajú aplikácie a služby tretích strán ako napríklad Google fotky pre zálohu fotografií. Táto služba ale v priebehu roka plánuje spoplatniť svoje služby a pritom Xiaomi ponúka zálohu súborov a iných nastavení úplne zadarmo! Pozrite sa, na čo všetko môže slúžiť Xiaomi Cloud, služba priamo od Xiaomi.

Záloha súborov i nastavení

Xiaomi Cloud neponúka len zálohu súborov ako sú fotografie či hudba. Do virtuálneho úložiska si možno uložiť i správy, kontakty či poznámky, ktoré sa po prihlásení Mi konta do druhého zariadenia automaticky obnovia a načítajú. Xiaomi Cloud okrem týchto súborov ukladá i údaje v kalendári či často používané výrazy pre klávesnicu. Ďalšou funkciou cloudu je i ukladanie rozloženia domovskej obrazovky a automatická inštalácia aplikácií. Pozrite sa, ako túto zálohu nastaviť.

Záloha je jednoduchá a pri najbližšom prihlásení sa Mi kontom do nového zariadenia stačí otvoriť rovnaké menu a kliknúť na „Obnoviť položky z cloudu„. Rozloženie vašej starej domovskej obrazovky sa vráti i s aplikáciami, ktoré postupne nainštaluje z Obchodu Play. Poslednou výhodou Xiaomi Cloudu je i ukladanie súborov z tajnej galérie či tajných súborov, ktoré sa taktiež po prihlásení automaticky stiahnu do nového zariadenia.

Xiaomi Cloud zadarmo

Xiaomi Cloud úložisko ponúka začiatočných 5GB úplne zadarmo. Na dve až tri zálohy domovskej obrazovky to vystačí a dajú sa postupne vymazať. Čo sa ale stane, ak úložisko naplníte? Xiaomi ponúka 3 programy, ktoré sa dajú zaplatiť na obdobie troch mesiacov, šiestich mesiacov alebo jedného roka. Takéto sú ponuky:

  • Prémium 50GB – 3.85€/3 mesiace , 7.70€/6 mesiacov , 10.50€/1 rok
  • Mega 200GB – 15.40€/3 mesiace , 24.38€/6 mesiacov , 34€/1 rok
  • Ultra 2TB – 38.50€/3 mesiace , 77€/6 mesiacov , 101.40€/1 rok

Ceny sú uvedené v hongkonských dolároch a na ich prepočet sme použili Mi kalkulačku, ktorá prevádza meny prostredníctvom aktuálneho kurzu. Vzhľadom k cenám a objemu balíkov vidíme najvýhodnejší balík Premium s platbou na 1 rok. Oproti konkurencii je Xiaomi naozaj lacné a ponúka naozaj veľa funkcií. Dúfame, že vám náš návod pomohol a pri najbližšej výmene zariadenia pouvažujete nad využitím práve Xiaomi Cloudu priamo v MIUI, ktoré okrem Cloudu ponúka viacero vychytávok.

Mohlo by vás tiež zaujímať