Ovládanie jednou rukou.
Zdroj: XMOBILE.sk

Aktivujte si ovládanie jednou rukou a uľahčite si život s vašim Xiaomi

Vďaka režimu ovládanie jednou rukou, ktorý Xiaomi integruje prakticky do všetkých svojich smartfónov s MIUI, zvládnete všetko aj ľavačkou.

Smartfóny sú čoraz väčšie a ich ovládanie jednou rukou býva niekedy naozaj ťažké. Niektorí výrobcovia, ako napríklad Xiaomi, preto integrovali možnosť zvanú „ovládanie jednou rukou“, ktorá nám umožňuje dočasne zmenšiť obrazovku. Samozrejme, nie fyzicky, ale elektronicky.

Vďaka tomuto režimu, ktorý Xiaomi integruje prakticky do všetkých svojich smartfónov s MIUI, zvládnete ovládanie systémového rozhrania, ako aj aplikácií, ľavačkou. One-hand mode aktivujete jednoduchým gestom. My vás naučíme, ako si túto možnosť nastaviť vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch.

Režim jednou rukou umožní zmenšiť dočasne obrazovku

Vďaka jednoduchému gestu alebo využitia Quick Ball upravíte veľkosť rozhrania na veľkosť použiteľnú pre prácu jednou rukou. Obrazovka sa “scvrkne” do jedného z rohov na prednastavenú veľkosť. Aj keď má teda obrazovka vášho zariadenia viac ako 6 palcov, môžeme ju používať, akoby mala len 3,5 palca, 4 palce alebo 4,5 palca. Výber je na vás.

Ako aktivovať ovládanie jednou rukou na vašom Xiaomi

ovládanie jednou rukou
Takto aktivujete one-hand mode. Zdroj XMOBILE.sk

Ak chcete aktivovať tento režim v ľubovoľnom telefóne Xiaomi, Redmi alebo POCO, stačí vykonať nasledujúce kroky. Prejdite do časti Nastavenia, kde otvorte položku Rozšírené nastavenia a v nej Režim ovládania jednou rukou. Následne stačí aktivovať možnosť a vybrať si, ako veľká/malá má byť obrazovka, na ktorej budete pracovať len s jednou rukou.

Využijete gesto alebo Quick Ball

Ak už máte režim ovládanie jednou rukou aktivovaný a veľkosť nastavenú, tak máte dve možnosti, ako sa do neho dostať. Používate na navigácie v telefóne ovládacie tlačidla na spodku obrazovky? Tak jednoducho potiahnite prstom z tlačidla Domov doľava alebo doprava. Na tú stranu sa vám zmenší obrazovka.

Ak využívate na navigovanie v telefóne gestá, tak sa do režimu ovládanie jednou rukou dostanete cez funkciu Quick Ball. Ak ju nepoznáte, prečítajte si článok Viete na čo slúži MIUI Quick Ball? Takto si zlepšíte ovládanie telefónu. Jedna zo skratiek môže odkazovať práve na zmenšenie displeju.

Mohlo by vás tiež zaujímať