Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

Ani teplé rohlíky sa tak dobre nepredávajú, ako Mi 11! Xiaomi sa podarilo prekonať magickú hranicu už za 21 dní!

O zariadenie Xiaomi Mi 11 je enormný záujem, hoci posledné dni sa objavili správy, že sa používatelia stretávajú s niekoľkými nedostatkami

Xiaomi už 5 minút po spustení predajov smartfónov dosiahlo významný úspech. Spoločnosti sa podarilo spraviť obrat približne 190 miliónov €. V porovnaní s predajmi smartfónov Mi 10, ide o skokový nárast v podobe 1,5-násobného väčšieho obratu.

Hoci posledné dni si Xiaomi Mi 11 zožalo aj negatívne správy v súvislosti s fungovaním jednotlivých funkcií zariadenia, tak aj napriek tomu, o zariadenie je zjavne aj naďalej obrovský záujem. Dokazujú to najnovšie čísla, ktoré zdieľala spoločnosť.

Trvalo to 21 dní

Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľala status, v ktorom spoločnosť prezradila, že predali už viac ako 1-milión zariadení. Túto magickú hranicu sa spoločnosti podarilo prekonať 21 dní po spustení oficiálneho predaja. Môžeme tak bezpochyby hovoriť, že o smartfón je enormný záujem. Zároveň treba povedať, že zariadenie ešte nie je oficiálne dostupné na globálnom trhu. Očakáva sa, že by sa to však mohlo už v priebehu prvej polovice februára zmeniť.

Xiaomi-Mi-11-1 milion predanych zariadeni
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Ide tak o vcelku úctyhodné štatistiky. Hoci cena zariadenia v porovnaní s konkurenciou je z pohľadu ceny lákavou voľbou, tak aj napriek tomu, stále ide o pomerne drahý smartfón. Jeho cena v domácej Číne (8GB/128GB) začína približne od 600$. V prípade najvybavenejšie modelu (12GB/256GB), cenovka zariadenia začína na úrovni 720$.

Len pre pripomenutie, zariadenie disponuje 6,81“ 2K displejom, ktorý ponúka rozlíšenie 3200 x 1440 bodov. Zároveň disponuje zobrazovacou frekvenciou displeja 120Hz. Srdce smartfónu tvorí Snapdragon 888, aktuálne najvýkonnejší procesor spoločnosti Qualcomm na trhu, ktorý je vyrobený 5nm výrobným procesom.

Mohlo by vás tiež zaujímať