Android-Bluetooth
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Wikimedia

Čo robiť, ak sa vám k smartfónu nechce pripojiť Bluetooth zariadenie? Napravte to pomocou týchto krokov!

Máte problém s pripojením bezdrôtového zariadenia pomocou Bluetooth k smartfónu? Toto sú možné dôvody, prečo tomu tak je a ako to napraviť.

Čoraz viac využívame doplnkové zariadenia ku smartfónu, ktoré nepotrebujú kábel. V drvivej väčšine tieto zariadenia prepájame so smartfónom pomocou Bluetooth. To vie ale so sebou niekedy priniesť aj problémy, ktorých pôvod nemusíme vždy poznať. Predsa len ide o trochu pokročilejšiu technológiu, než v prípade kábla. Poďme sa preto pozrieť na možné príčiny tohto problému a taktiež aj na isté riešenia. Na informáciu upozornil web androidphoria.com.

Skontrolujte pripojenie s inými zariadeniami

V prípade dvoch zariadení je jasné, že problém mohol nastať na oboch koncoch. Na vine nemusí byť hneď smartfón, ale chybné môžu byť aj slúchadlá, hodinky alebo akékoľvek iné Bluetooth zariadenia. Preto skúste dané zariadenia prepojiť s tretím zariadením. Rýchlo tak viete rozpoznať, v ktorom zariadení je problém. Reštartovať totiž viete aj to druhé zariadenie, ktoré sa pokúšate pripojiť.

Vypnutie a zapnutie Bluetooth

Takýto jednoduchý reštart viete vykonať za pár sekúnd, aj keď po vypnutí Bluetooth vám odporúčame chvíľu počkať, než ho opätovne zapnete. Zariadenie sa možno potrebovalo iba nanovo pripojiť.

Opätovné párovanie zariadenia

Častokrát vie pomôcť aj manuálne odpojenie zariadenia a jeho opätovné párovanie. V nastaveniach preto prejdite do sekcie Bluetooth, kde nájdite problémové zariadenie. Následne kliknite na šípku a na možnosť Zrušiť párovanie. Potom už iba pripojte zariadenie ako keby bolo nové. Pri párovaní si taktiež dajte pozor na vzdialenosť medzi danými zariadeniami. Dosah Bluetooth signálu je síce približne 30 metrov, no rozhodne túto vzdialenosť netestujte pri takýchto problémoch. Signál je taktiež oslabený o rôzne prekážky ako steny a podobne.

bluetooth zrušiť párovanie
Zdroj: vosveteit.sk

Vymazanie cache

Aj Bluetooth má v smartfóne svoju medzipamäť, ktorá vie narobiť problémy. Jej vymazaním viete takýto problém napraviť. V správcovi aplikácií nájdite Bluetooth a kliknite na možnosť Vymazať dáta. Následne dôjde k premazaniu dát a k naštartovaniu procesov na novo.

bluetooth cache
Zdroj: vosveteit.sk

Reštart smartfónu

Pri množstve problémov je základným riešením reštart smartfónu. Tento overený trik už pomohol nespočetne mnohokrát a preto ho určite vyskúšajte aj vy. Dôvod, prečo by ste to mali skúsiť je, že môže nejaký proces ísť zle a nemusí to byť výlučne len Bluetooth. V dôsledku toho nemusí fungovať spárovanie. Reštart smartfónu ale všetky procesy ukončí a naštartuje ich na novo.

Reštart sietí

Niekedy vie byť problém oveľa závažnejší a preto môže pomôcť iba navrátenie k pôvodným sieťovým nastaveniam. Túto možnosť nájdete v nastaveniach v sekcii Pripojenie a zdieľanie pod názvom Obnoviť Wi-Fi, mobilné siete a Bluetooth. Hoci pomocou týchto nastavení odstránite všetky siete a Bluetooth zariadenia pripojené k telefónu, tak aj napriek tomu, ide o jeden z najefektívnejších nástrojov, ako vyriešiť väčšinu problémov.

Zdroj: vosveteit.sk

Aktualizácia či vírusy

Problémom môže byť aj zastaranosť systému, ktorý nie je pravidelne aktualizovaný. Určite si preto skontrolujte to, či máte nainštalované najnovšie aktualizácie. Vylúčiť určite netreba ani prítomnosť škodlivého vírusu, najmä ak často sťahujete súbory z internetu. Svoj smartfón si preto nechajte skontrolovať antivírusom.

Pevne veríme, že vám tento článok pomohol s nájdením riešenia pri problémovom Bluetooth zariadení.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.