Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Dostupná séria Poco X5 príde už o pár dní: Poznáme dátum predstavenia dvojice smartfónov!

Modelový rad Poco X5 má prísť do Európy už v priebehu nasledujúcich dní. Predstavenie prinesie dva nové smartfóny, potvrdzuje plagát.

Spoločnosť Xiaomi už v rámci Číny predstavila viacero nových smartfónov, ktoré sa zatiaľ ku nám do Európy nedostali. Posledné predstavenie modelov pre Európu tak prebehlo ešte minulý rok a je najvyšší čas, aby čínsky gigant začal sériu predstavovaní aj pre globálny trh. Tento rok túto sériu začne dcérska značka Poco. Práve táto spoločnosť stihla prostredníctvom sociálnej siete Twitter uverejniť oficiálny plagát, ktorý nás pozýva na predstavenie novej série telefónov a zástupcov vyššej strednej triedy. Pôjde konkrétne o sériu Poco X5 v zložení dvoch modelov a ak vás zaujíma, kedy tieto modely prídu do Európy, ste na správnom mieste.

Modelový rad Poco X5 príde už o pár dní

Ubehlo len niekoľko dní od toho, čo sa na internete objavili oficiálne rendery pre modely zo série Poco X5. Tieto novinky majú prísť do Európy ako globálne verzie smartfónov Redmi Note 12 Pro Speed a Redmi Note 12 5G, pričom is prešli nejakými zmenami. Výrazný bude aj vzhľad smartfónov, keďže prídu v typickom vzhľade modelov od spoločnosti Poco. Nebude teda chýbať výrazný kamerový modul a logo, ktoré len ťažko prehliadneme. Teraz však spoločnosť Poco pridala na sociálnu sieť Twitter oficiálny plagát, ktorý nás pozýva na predstavenie.

Novinky tak majú ku nám prísť už v pondelok, 6. februára. Ak by ste sa chceli na toto predstavenie pozrieť, zapíšte si do kalendára čas 13:00. Práve o tejto hodine totiž značka Poco predstaví svoje najnovšie zariadenia. Predstavenie by malo trvať približne hodinu a ukázať by sa mali dva modely, menej vybavený Poco X5 5G a výkonnejší Poco X5 Pro 5G. Predstavenie týchto smartfónov však bude len formalita. O dvojici zariadení totiž už aktuálne vieme takmer všetko.

Dvojica smartfónov ponúkne výbavu vyššej strednej triedy

Séria Poco X sa zvyčajne vyznačuje výkonnými smartfónmi s dostupnou cenou. Výbavu zariadení dnes poznáme, pričom aj lacnejší model ponúkne čipset Snapdragon 695. Pro verzia v podobe Poco X5 Pro 5G prinesie čipset Snapdragon 778G, ktorý poháňa tie najlepšie modely vo vyššej strednej triede. Jediné, čo zatiaľ ohľadom zariadení ostalo v tajnosti, je ich cena. V súčasnosti teda môžeme len tipovať, koľko budú novinky stáť. Neočakávame však výrazné navýšenie ceny v porovnaní s minuloročnými modelmi.

Nové modely by tak mohli prísť s cenou maximálne okolo 400€, pričom sa rozprávame o cene Pro verzie. Lacnejší Poco X5 5G by mohol ponúknuť cenu okolo 300€. Zatiaľ však ide len o naše odhady, ktoré sa môžu, no nemusia nakoniec potvrdiť. Všetky podrobnosti vrátane výsledných cien tak zisíme už v pondelok, 6. februára o 13:00.

Budete sledovať predstavenie noviniek z radu Poco X5? A ktorý model sa vám pozdáva viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať