Zadná strana telefónu s vnútornosťami.
Zdroj: Unsplash.com

Extrémna úspora batérie: ako ju aktivovať na vašom Xiaomi a aká je efektivita

Medzi najrôznejšími novinkami, ktoré MIUI 12 prináša pre naše Xiaomi, nájdeme aj Extreme Battery Saver. Funkciu, ktorá vám vie zachrániť krk.

Medzi najrôznejšími novinkami, ktoré MIUI 12 prináša pre naše Xiaomi, nájdeme aj Extreme Battery Saver. Vďaka obmedzeniu určitých funkcií nášho smartphonu nám tento režim ponúka značnú úsporu batérie.

Najmä v núdzovým situáciám, keď musíme nechať smartphone zapnutý a nie je možnosť si ho niekde dobiť, aktivácia režimu Extreme Battery Saver nás môže zachrániť. Predstavte si, že ste na náročnej túre v horách a kráčate dlhšie, ako ste plánovali. Možnosť privolať záchranu v situáciach keď je nahoršie, je na nezaplatenie. Jedinou daňou vám bude obmedzenie funkcií telefónu, ktoré spotrebúvajú najviac energie, a tým aj zníženie výkonu zariadenia.

To znamená, že po aktivácii funkcie Extreme Battery Saving môžete naďalej používať základné funkcie smartphonu, ako je uskutočňovanie hovorov, prístup k SMS alebo udržiavanie internetového pripojenia.

Batériu viete predĺžiť naozaj extrémne.
Batériu viete predĺžiť naozaj extrémne. Zdroj: Xiaomi Adictos

Režim extrémnej úspory batérie nám navyše umožňuje konfigurovať, ktoré aplikácie budú prístupné, a úplne tak upraviť pracovnú plochu nášho smartfónu. Z nového vzhľadu, ktorý sa po aktivovaní zobrazí, si budeme môcť pozrieť iba povolené aplikácie, ako aj zostávajúci čas batérie.

  • Ak chcete aktivovať extrémnu úsporu energie MIUI 12 na akomkoľvek zariadení Xiaomi, Redmi alebo POCO, musíme postupovať podľa nasledujúcich krokov:
    Prejdite do časti Nastavenia> Batéria a výkon a tam aktivujte «Extreme Battery Saving»
    Po aktivácii režimu Extreme Battery Saving sa podarilo redaktorom Xiaomi Adictos predĺžiť výdrž batérie smartfónu, v tomto prípade POCO X3 NFC, až na 309 hodín so 62% batériou. Pri prerátaní na celú batériu to je až 25 dňová výdrž na jedno nabitie.

Po aktivácii režimu extrémnej úspory batérie môžeme zvoliť, ktoré aplikácie bude telefón využívať a to pomocou ikony úprav v ľavom hornom rohu alebo tento režim opustiť pomocou ikony v pravom hornom rohu.

Mohlo by vás tiež zaujímať