Redmi Note 11
Zdroj: YouTube (808)

Globálna verzia Redmi Note 11 sa bude líšiť od tej čínskej. Aké zmeny môžeme očakávať?

Série Redmi Note sú náramne populárne o čom svedčí záujem zákazníkov o tieto telefóny a to nielen na domácom, ale i na globálnom trhu. Posledným smartfónom z dielne dcérskej spoločnosti Xiaomi, Redmi, je séria Note 11. Na to odkazujú aj čísla, veď len počas Čínskeho nákupného festivalu  11.11 sa podľa údajov, na ktoré poukazuje gizchina.com predalo cez 500 000 kusov v priebehu pár hodín od uvedenie tejto série smartfónov do predaja.

Kedy uvidíme globálnu verziu Redmi Note 11?

Viaceré zdroje uvádzajú, že prvou krajinou mimo Číny, na ktorej trh sa dostane nový Redmi Note 11, by mal byť Vietnam a to už v prvom kvartáli 2022. Iné zdroje však hovoria, že v Európe bude uvedená produktová rada Note 11, ešte pred Vianocami. Aktuálne preto s istotou nevieme povedať, kde je pravda. Prikláňame sa však k druhej alternatíve. Čo je však zaujímavé je to, že globálna verzia zariadenia Note 11, sa má náramne líšiť od tej čínskej. Rozdiely majú byť jasné už na prvý pohľad, kde by mala globálna verzia dostať úplne iný dizajn a zmenám sa nevyhne ani vnútro smartfónu.

Qualcomm namiesto MediaTek

Vnútri globálnej verzie by mal operovať procesor z dielne Qualcomm, ktorý nahradí procesor od firmy MediaTek určený pre čínsku verziu. Konkrétne parametre procesora však nie sú známe, no neočakáva sa žiadny procesor pre vlajkové lode, preto môžme očakávať Snapdragon vo verzii 778G, prípadne jeho vynovené verziu Plus, alebo dokonca ešte staršiu verziu Snapdragon 695. Známy leaker odôvodňuje túto náhlu zmenu najmä tým, že MediaTek údajne nestíha dodávať procesory a Xiaomi nechce prísť s nedávno predstavenými zariadeniami pre čínsky trh, na ten globálny „neskoro“.

Stále trochu nechápeme, prečo chce Redmi meniť aj dizajn smartfónu, keďže čínska verzia vyzerá viac než dobre, ale tieto zmeny zo strany Redmi, či už ide o zmeny dizajnu alebo aj pomenovaní smartfónov zrejme nikdy nepochopíme. Či zmenu môžeme očakávať aj pri nabíjaní nevedno, predsa len čínska verzia Redmi Note 11 Pro+ podporuje 120W rýchlonabíjanie, a bolo by fajn, ak by celosvetová verzia podporovala aspoň 100W nabíjanie. To je stále ale zahalené pod rúškom tajomstva, ale Redmi určite globálnu verziu trochu oseká, pretože náklady spojené s distribúciou navýšia cenu samotného smartfónu a vieme, že firma veľmi tlačí na cenu, aby zostala relatívne lacná.

redmi note 11
Zdroj: GSMArena.com čínska verzia Redmi Note 11

Samozrejmosťou by mali byť aj vyššie verzie smartfónu, minimálne vo verzii Redmi Note 11 Pro. Uvidíme, či sa dočkáme aj nejakej Pro+ verzie, poprípade nejakej ešte lacnejšej, lite verzie. O prípadných novinkách Vás určite budeme informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať