Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite?
Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite? Zdroj: XMOBILE.sk

Google v blízkej dobe vypne jednu zo svojich populárnych aplikácií: Využívate ju aj vy?

Populárna aplikácia od Google s viac ako 1 miliardou stiahnutí v Obchode Play sa čoskoro ukončí. Jej funkcie sa presunú do inej aplikácie.

Smartfóny s operačným systémom Android už pri ich kúpe v sebe skrývajú viacero aplikácií od spoločnosti Google. Dôvodom je, že práve Android vyvíja americký gigant, ktorý pracuje vo viacerých odvetviach ako softvéru, tak aj hardvéru. Niektoré aplikácie však patria medzi populárnejšie, iné medzi menej populárne. Možno ste si tak v poslednej dobe všimli, že práve americká spoločnosť zastrešujúca systém Android po novom roku vypne viacero aplikácií, medzi ktoré môžeme zaradiť aj Google Duo, ktoré sa zlúči s aplikáciou Meet. Teraz sa však prostredníctvom portálu 9to5google.com dozvedáme, že koniec bude čakať aj ďalšiu aplikáciu, ktorá bola medzi používateľmi celkom populárna. Bližšie informácie k tejto situácii si teraz prezradíme spoločne.

Zbohom, Google Street View

Aplikáciu Street View ste možno využívali aj vy. Práve táto aplikácia mala v Obchode Play viac ako 1 miliardu stiahnutí a bola populárnou medzi veľkým množstvom používateľov. Napriek tomu sa však americký gigant a jej vývojár rozhodol, že bude lepšie, keď na aplikácii nebude ďalej pracovať. Street View mala za úlohu umožňovať používateľom „cestovať“ po mapách, pričom si vo svojom smartfóne ako keby prechádzali po ulici.

Ako na dobrý Wi-Fi signál?
Zdroj: XMOBILE.sk

Toto „cestovanie“ bolo k dispozícii pri 360° pohľade takmer na akomkoľvek mieste na svete. Ak ste sa teda chceli pozrieť na nejakú ulicu, ktorá nebola blízko pri vás a obzrieť si napríklad okolie miesta, kde sa máte stretnúť so svojimi blízkymi, prípadne sa pozrieť na ulicu, na ktorej sa nachádza predajňa, ktorú chcete navštíviť, Google Street View k tomu bola ideálna. K dátumu 21.3.2023 však môžeme rátať s tým, že aplikáciu už nevyužijeme, nakoľko ju práve Google k tomuto dátumu úplne vypína.

Využiť budeme môcť klasické Mapy

Dobrou správou pre fanúšikov a používateľov tejto aplikácie je, že pre väčšinu jej funkcií budeme môcť použiť Google Mapy. Práve v Mapách sa bude nachádzať možnosť využívať funkcie, ktoré nám ponúkal Street View, no s miernymi obmedzeniami. Jedna funkcia totiž zmizne úplne. Pôjde o tzv. Photo Paths, teda chodníčky 2D fotiek, ktoré mohli používatelia nahrávať do aplikácie sami. Vypĺňali tak miesta, ktoré ešte neboli zmapované a aplikácia pre ne neumožňovala prezerať si miesta v 360-stupňovom režime.

Aj napriek tomu vám spoločnosť Google odporúča využívať mapy, pre ktoré bude hlavný princíp aplikácie Street View zachovaný. Ak teda stále využívate aplikáciu Street View, mali by ste si pomaly zvykať na novú alternatívu. O pár mesiacov totiž príde k úplnému vypnutiu pôvodnej appky, ktorá mala veľkú popularitu medzi používateľmi.

Využívali ste Google Street View aj vy? A prejdete na aplikáciu Mapy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať