Black Shark 3S
Zdroj: Xiaomi

Herný telefón Black Shark 4 s priaznivou cenovkou má prekonať iPhone 12 Pro

Na rozdiel od súčasných zariadení spoločnosti by Black Shark 4 mohol mať obrazovku s frekvenciou až 144 Hz.

Po príchode Black Shark 3S sa Xiaomi so svojou dcérskou spoločnosťou pripravuje na uvedenie novej generácie, ktorá zjavne oslní verejnosť funkčnosťou. Tá má prekonať aj takú konkurenciu, ako je iPhone 12 Pro. Ide o herný telefón, ktorý sa zameriava na čo najlepší pomer ceny a výkonu. Informácie o novom zariadení priniesol portál Xiaomi Adictos.

  • Do portfólia herných smartfónov pribudol v lete Black Shark 3S od Xiaomi. Podobne ako konkurencia ponúka výkonný hardvér, 120 Hz displej, stereo reproduktory a špeciálne chladenie na udržiavanie optimálnej teploty aj počas dlhého hrania hier. Medzi kľúčové špecifikácie patrí Snapdragon 865, 12 GB operačná pamäť RAM, 128 GB alebo 256 GB úložisko a 6,67-palcový AMOLED displej s pomerom strán 20:9 a Full HD+ rozlíšením 1080 x 2400 bodov. Súčasťou displeja je čítačka odtlačkov. Operačný systém Android 10 je doplnený nadstavbou MIUI so špeciálnym herným režimom. Viac info o Black Shark 3S nájdete na tejto adrese.

Informácie o výkone priniesol jeden z popredných predstaviteľov spoločnosti Xiaomi. Novinka, ktorá je smerovaná práve na hráčov hier na mobilných telefónov by podľa jeho slov mala výkonom prekonať aj high endové zariadenie od spoločnosti Apple.

Post na Weibo ohľadom nového hráčskeho zariadenia Black Shark 4.
Post na Weibo ohľadom nového hráčskeho zariadenia Black Shark 4. Zdroj: Xiaomi Adictos

V súčasnosti Xiaomi ale bližšie nešpecifikuje, aké funkcionality a výkon nové zariadenie ponúkne. Hoci všetko nasvedčuje tomu, že by to mohlo súvisieť s dizajnom telefónu, jeho nabíjaním alebo dokonca so senzorom LiDAR, ktorým nový iPhone 12 Pro disponuje.

Niektorí používatelia rovnako poukazujú na to, že táto funkcia môže súvisieť s teleobjektívom alebo so samotnou obrazovkou Black Shark 4. Na rozdiel od súčasných zariadení spoločnosti by nová generácia mohla mať obrazovku s frekvenciou 144 Hz.

Je zrejmé, že partner spoločnosti Xiaomi je ochotný inovovať svoje herné terminály, ktoré sa dokázali zaradiť medzi najlepšie z hľadiska pomeru kvalita/cena. Bude potrebné zistiť, či táto novinka naozaj bude stáť za to a skutočne ponúkne pri hraní výraznú pridanú hodnotu.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať