Xiaomi kamera smartfónu
Zdroj: Unsplash.com (Amanz)

Hľadáte lacný smartfón s dobrou kamerou? Pozrite sa na tento telefón od Xiaomi!

Čínske Xiaomi dokázalo priniesť lepšiu kameru so skvelými výsledkami aj do lacnejšieho smartfónu. Pozrite sa, o ktorý smartfón ide.

Pri výbere smartfónu máme na výber z mnohých možností, pričom každý používateľ má iné preferencie. Niekto hľadá výkonnejší telefón s lepším čipsetom, iný sa zasa skôr sústreďuje na cenu zariadenia, ktorá je pre neho smerodajná. V kategórii lacnejších smartfónov máme na výber z viacerých skvelých modelov, pričom každý sa sústreďuje na iné používateľské preferencie. Čínske Xiaomi má vo svojom portfóliu aj skvelý model s nízkou cenou a k tomu aj celkom slušnou kamerou. Len nedávno totiž prešiel testami v známom benchmarku DxOMark, na čo nás upozornila komunita Xiaomiui. A ak vás zaujíma, o aký model ide, ste na správnom mieste.

Lacnejší model od Xiaomi ponúka skvelé výsledky kamery

V prípade, že hľadáte lacnejší model s lepšou kamerou, mali by ste spozornieť. Známou benchmarkovou platformou ako je DxOMark práve totiž prešiel model s označením Xiaomi 12 Lite, ktorý sa vyznačuje nižšou cenou, čipsetom Snapdragon 778G+ a teraz tiež aj skvelou kamerou. Tento telefón získal základ v minuloročnom Xiaomi 11 Lite 5G NE, pričom získal menšie úpravy práve v oblasti nabíjania či kamery. V oblasti kamery sme mohli sledovať vylepšenie zo 64mpx snímača na 108mpx hlavný snímač kamery. Tento snímač dopĺňa aj 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nevýhodou tohto modelu je však absencia OIS. V prípade stabilizácie obrazu sa tak telefón plne spolieha na EIS, čo vo vyššej triede smartfónov nevidíme dnes už často. V každom prípade ide o model, ktorý prišiel na trh s cenou okolo 400€, pričom stále ide o telefón z vlajkovej série, ktorý si bude užívať všetky výhody práve vlajkových lodí. Pozrime sa však na to, ako dopadol tento model v benchmarku a taktiež na to, s ktorými telefónmi sa môže porovnávať.

S týmito smartfónmi sa môže porovnávať

Dostaňme sa však k samotnému výsledku v benchmarku. Xiaomi 12 Lite získal v hodnotení DxOMark celkovo 109 bodov, pričom jeho prednosťami je vyváženie bielej a podanie farieb pri snímkach aj videách či už vo vnútorných alebo vonkajších priestoroch. Lacnejšia verzia vlajkovej lode od Xiaomi si tak vyslúžila celkovo 109 bodov, pričom aktuálne maximum je na úrovni 149 bodov. Rebríčku zatiaľ dominuje Huawei Mate 50 Pro, čo sa v blízkej dobe môže zmeniť.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Lacnejší Xiaomi 12 Lite sa so svojím bodovým ziskom môže porovnať napríklad s modelom ako Google Pixel 5. Blízke bodové hodnotenie má napríklad aj Samsung Galaxy S21+ 5G vo verzii s čipsetom Exynos alebo Vivo X60 Pro 5G či Xiaomi 11T Pro. Je nám teda jasné, že s lacnejšou verziou vlajkovej lode tento rok spravil čínsky gigant skutočne dobrú prácu.

Oslovila vás výbava lacnejšieho Xiaomi 12 Lite? Alebo ste radšej siahli po inom telefóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať