Mi 10S_predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Je to oficiálne! Poznáme dátum predstavenia Mi 10S!

Mi 10S je smartfón, o ktorom sa dlho len šepkalo. Teraz je ale realitou a Xiaomi oznamuje nielen dátum vydania, ale ukazuje i dizajn smartfónu.

Po tom, čo sme vás nedávno informovali o výskyte smartfónu Mi 10S u predajcu JD.com, Xiaomi oficiálne ohlasuje pripravovaný dátum predstavenia. Xiaomi tak urobilo prostredníctvom oficiálneho plagátu, kde informuje nielen o dátume predstavenia, ale i o dizajne smartfónu. Mi 10S teda nebude len prerobeným modelom Mi 10 z minulého roku. Na informáciu upozornil portál GSMArena.

Mi 10S už o pár dní

Oficiálny plagát pre Mi 10S vraví, že smartfón príde už o dva dni. Predstavenie teda prebehne už 10.3.2021 a dočkáme sa plnohodnotného smartfónu pre tento rok. Nová desiatka nebude len znovuobnovením smartfónom z minulého roka, prinesie nielen nový čipset Snapdragon 870 , ale i vylepšené reproduktory a úplne iný dizajn.

Vďaka plagátu sa nám taktiež potvrdzuje názov zariadenia. Označenie Mi 10S vyšlo na povrch len nedávno a Xiaomi dokáže občas so svojimi názvami pekne popliesť hlavu. Tentoraz pre znovuobnovený smartfón Mi 10 s novším čipsetom siahli len po jednoduchom označení Mi 10S, o dostupnosti zariadenia či premenovávaní pre globálny trh zatiaľ nemáme informácie.

Dizajn smartfónu

Dizajn novej desiatky je tiež už istý. Doteraz bol smartfón len zahalený červenou plachtou, teraz už vieme na 100%, čo nás čaká. Nepôjde len o prerobený model Mi 10 po vnútornej stránke, zmeny sa dočká i zovňajšok. Jednoduchý a dnes už neaktuálny dizajn Mi 10 nahradil dizajn modelu Mi 10 Ultra. Toho sme sa na globálnom trhu nedočkali, tak nás teší, že ho uvidíme aspoň v takejto podobe. Zadnú stranu smartfónu teda bude zdobiť pomerne veľký kamerový modul a model Mi 10S bude dostupný v troch farebných prevedeniach, teda bielej, čiernej a modrej.

Príchod vylepšenej desiatky sa nezadržateľne blíži a my veríme, že z neho bude dostupný smartfón s vysokým výkonom. Cena sa nateraz odhaduje na nižšiu ako uvádzacia cena pôvodnej Mi 10 a preto ak vlastníte jeden zo starších modelov, by sme nad prechodom na tento model určite pouvažovali.

Mohlo by vás tiež zaujímať