Xiaomi 13 farby
Zdroj: Xiaomiui

Je to oficiálne! Poznáme dátum predstavenia série Xiaomi 13 a ďalších produktov!

Modelový rad Xiaomi 13 príde už tento týždeň oficiálne na čínsky trh. Okrem nových smartfónov sa máme tešiť aj na ďalšie produkty.

O predstavení série Xiaomi 13 ste už aj vy určite počuli veľa informácií. Jediné, čo nám naozaj chýbalo k tomu, aby sme vedeli všetky podstatné informácie, boli oficiálne plagáty k predstaveniu zariadení. Tie však teraz vyšli na verejnosť a my vďaka nim vieme, kedy sa nové vlajkové lode spolu s nadstavbou MIUI 14 a ďalšími skvelými produktami predstavia. Ak aj vy teda čakáte na to, kedy sa novinky predstavia v plnej kráse a ukážu nám, s čím chce Xiaomi zaujať svojich fanúšikov, ste na správnom mieste. Plagáty k predstaveniu s nami zdieľal portál Xiaomiui a my vám teraz prinesieme bližšie informácie k tomu, na čo sa máme tešiť.

Zapíšte si do kalendára: 1. december

Keď viceprezident spoločnosti Xiaomi, Lu Weibing oznamoval, že všetky pripravované smartfóny spoločnosti pre rok 2022 prídu v novembri, zrejme mal širší okruh pojmu november. Spoločnosť totiž nakoniec prinesie svoje vlajkové lode tesne na prelome novembra a decembra, pričom v decembri sa už podľa neho nemali konať žiadne predstavovania. Séria Xiaomi 13 však nakoniec v decembri príde, pričom máme rátať s termínom 1.12. o 12:00 nášho času. Predstavenie sa bude konať prostredníctvom živého vysielania v Číne.

Tieto informácie nám potvrdili oficiálne plagáty, ktoré sa k predstavovaniu viažu. Na plagátoch taktiež môžeme konečne vidieť aj nejaké tie oficiálne snímky telefónov, ktoré nám potvrdili, že základný Xiaomi 13 skutočne príde s plochým displejom. Pohľad na model s prívlastkom Pro však zatiaľ nemáme. Okrem týchto modelov sa na plagáte objavila aj informácia o predstavení novej verzie nadstavby, ktorou má byť MIUI 14. Nový systém má zaujať najmä plynulosťou, absenciou reklám a zbytočného bloatware.

Mimo sériu Xiaomi 13 čakajme aj ďalšie produkty

Modelový rad vlajkových smartfónov Xiaomi 13 s nadstavbou MIUI 14 však nie je všetkým, čo na predstavení uvidíme. Na predstavení sa majú totiž ukázať aj ďalšie produkty ako slúchadlá či inteligentné hodinky. V prípade slúchadiel má ísť o Xiaomi Buds 4 a hodinky majú prísť s označením Xiaomi Watch S2. Všetky tieto produkty budú najskôr určené len pre Čínu. Neskôr sa však dostanú aj ku nám, no na globálne predstavenie si budeme musieť počkať. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž prebehne až v priebehu prvého kvartálu budúceho roka.

MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Predstavenie budete môcť sledovať aj vy prostredníctvom živého vysielania. Ako sme už však spomenuli, pôjde o čínske predstavovanie, nerátajme teda s angličtinou. K udalosti si teda pripravte prekladač z čínštiny, ak by ste sa nakoniec rozhodli ju sledovať. Zatiaľ nevieme, na ktorých miestach sa bude odhaľovanie série Xiaomi 13 premietať, no rátame primárne s čínskou sociálnou sieťou Weibo. Ak by ste udalosť náhodou sledovať nechceli, vôbec to ničomu neprekáža. Zhrnutie toho najnovšieho vám totiž prinesieme v našom článku.

Plánujete sledovať predstavenie noviniek? A zvažujete kúpu niektorého z pripravovaných modelov série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať