Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Modelový rad Xiaomi 13 príde v najbližších dňoch, potvrdzuje sám predstaviteľ spoločnosti

Séria Xiaomi 13 sa predstaví ešte v priebehu novembra rovnako, ako ďalšie zariadenia dcérskych spoločností. Tento týždeň prinesie novinky.

Predstavenie nových smartfónov od Xiaomi nás všetký drží v napätí. Chystá sa totiž predstavenie vlajkových lodí pre rok 2023, ktoré so sebou majú priniesť viacero revolučných prvkov. Tešiť sa máme ako na kompaktnú vlajkovú loď, tak aj na kameru od spoločnosti Leica, najvýkonnejší čipset na trhu pre Android smartfóny a okrem iného aj lepší a plynulejší systém. Toto všetko má spôsobiť nový modelový rad, ktorý podľa slov Lu Weibinga, viceprezidenta spoločnosti Xiaomi, príde v najbližších siedmych dňoch. Čo všetko prezradil prostredníctvom sociálnej siete Weibo nám sprostredkovala komunita Xiaomiui. A my sa teraz na najnovšie informácie pozrieme spoločne. Predstavenie série Xiaomi 13 je totiž už za rohom.

November má byť štedrý na nové produkty

Nielen séria Xiaomi 13, ale celkovo aj ďalšie produkty a smartfóny máme vidieť tento mesiac. November má byť totiž uzatvorením úspešného roku spoločnosti, ktorá v decembri už nebude predstavovať nové produkty. Na ďalšie modely sa teda máme tešiť až v priebehu roku 2023, kedy pravdepodobne uvidíme nové smartfóny určené aj pre globálny trh. Teraz však do konca mesiaca máme byť svedkami predstavenia nových vlajkových lodí, ale aj lacnejších smartfónov strednej triedy. Svoje zariadenia by mala predstaviť každá značka, ktorá pod Xiaomi spadá.

Lu Weibing Weibo Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomiui

Nie je však teraz jasné, či poslednými produktami od Redmi boli modely z radu Redmi Note 12. S čím však rátame je, že minimálne Poco zakončí rok 2022 novými zariadeniami v novembri. V súčasnosti totiž očakávame, že práve Poco predstaví minimálne sériu Poco X5, ktorá bude vychádzať práve z modelov Redmi Note 12. Na svoje predstavenie však čaká aj Poco C50. Ten by mal vychádzať z Redmi A1+, teda smartfónu s čistým Androidom bez nadstavby MIUI a základnou výbavou.

Xiaomi 13 už je pripravený k predstaveniu

Okrem informácii o poslednom predstavovaní tohto roka v novembri nám Lu Weibing aj načrtol, že séria Xiaomi 13 už je plne pripravená prísť na verejnosť. Odhalil totiž, že jeden zo zariadení už teraz využíva a nakoľko sme si istí len tým, že tento rok ešte uvidíme práve vlajkovú sériu spoločnosti, s istotou vieme povedať, že využíva jeden z nich. Navyše môžeme povedať, že predstavenie nových modelov od Xiaomi s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne v priebehu budúceho týždňa.

Xiaomi 13 render
Zdroj: andro4all.com

Pred nejakou dobou, keď vyšli na verejnosť úniky ohľadom predstavenia série Xiaomi 13, sme uviedli, že by práve odhalenie vlajkových lodí mohlo prebehnúť okolo 29. novembra. Teraz však vieme s istotou povedať, že to bude buď 28.11., 29.11. alebo 30. novembra. Naše odhady boli teda správne a čínsky gigant teda ukáže svoje najlepšie vybavené zariadenia dva týždne od predstavenia vlajkového čipsetu od Qualcommu, Snapdragonu 8 Gen 2. Ten by totiž mal poháňať práve vlajkové lode pre rok 2023.

Budete sledovať predstavovanie modelov z radu Xiaomi 13? A ktorý model vás láka najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať