Xiaomi 13 series snímka
Zdroj: mundoxiaomi.com

Snímky oboch modelov z radu Xiaomi 13 sú na verejnosti a potvrdzujú ich kľúčové vlastnosti!

Séria smartfónov Xiaomi 13 sa objavila na reálnych snímkach a potvrdila svoj dizajn. Okrem iného môžeme vidieť aj kľúčové vlastnosti modelov.

Predstavenie vlajkovej série smartfónov od Xiaomi je už za rohom a fanúšikovia už netrpezlivo čakajú na to, čo všetko nové modely ponúknu. Vzhľadom k tomu, že pripravovaná séria Xiaomi 13 sa predstaví už tento štvrtok, viaceré úniky prichádzajú na internet vrátane fotografií modelov. Ďalšie fotografie nám potvrdzujú očakávaný dizajn základného modelu, no zároveň ide o prvé reálne snímky telefónov. Okrem toho sa môžeme konečne pozrieť aj na smartfón s prívlastkom Pro, ktorý by sa tento rok mal dizajnom výraznejšie odlíšiť od základnej verzie. Snímky nám priniesol portál mundoxiaomi.com a ak vás zaujíma, ako majú pripravované novinky vyzerať, ste na správnom mieste.

Základný model s plochým dizajnom, Pro verzia zaoblená

Už dlhšiu dobu sa rozprávalo o tom, že by Xiaomi malo vo svojej vlajkovej sérii vynechať zaoblené hrany displeja a vrátiť sa k plochému panelu. Viaceré rendery a aj snímky nám túto informáciu potvrdzovali, pričom aj tieto reálne snímky nám ukazujú hranatejší Xiaomi 13. Model sám o sebe konštrukciou pripomína skôr iPhony, no jeho Pro verzia na tento dizajn vsadiť nemá. Po dlhej dobe by sme mali byť svedkami toho, že základný model bude vyzerať výrazne odlišne od svojej Pro verzie.

Xiaomi 13 series
Zdroj: mundoxiaomi.com

Telefón s označením Xiaomi 13 Pro má nakoniec vsadiť na zaoblený displej. Aj zadná strana má mať však o niečo zaoblenejšie hrany v porovnaní so základným smartfónom. Rozdiel v dizajne bude viditeľný aj pri kamerovom module, ktorý bude u Pro verzie výraznejší a väčší. Dôvodom má byť práve prítomnosť 1″ hlavného snímača Sony IMX989, ktorý sme mohli vidieť aj u Xiaomi 12S Ultra. Kamera bude podľa všetkého v oboch prípadoch doplnená o technológiu od Leicy, pričom na týchto snímkach logo nevidíme. Treba však vziať do úvahy aj kvalitu snímok a možnosť toho, že ide o snímky len konceptov smartfónov.

Séria Xiaomi 13 prinesie kompaktný aj väčší smartfón

Kompaktné telefóny sa v priebehu posledných rokov stali populárnymi zariadeniami, na čo odpovedajú aj viacerí výrobcovia smartfónov. Aj Xiaomi sa má tento rok držať trendu a základný Xiaomi 13 podľa snímok skutočne prinesie kompaktnú konštrukciu. Naopak Xiaomi 13 Pro bude o niečo menej kompaktný, no veľkostne by sme sa nemali dočkať príliš veľkého rozdielu. Dôvodom budú opäť raz tenšie rámčeky zariadenia a aj zaoblený displej pri Pro verzii.

Xiaomi 13 series 1
Zdroj: mundoxiaomi.com

Ako sme už spomenuli, nové smartfóny zo série Xiaomi 13 majú spolu s nadstavbou MIUI 14 a ďalšími produktami prísť na trh už 1. decembra. Predstavenie prebehne v Číne o 12:00 nášho času a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude prekladané do angličtiny. Zhrnutie predstavenia nových vlajkových lodí vám však prinesieme v našom článku.

Pozdáva sa vám dizajn nových modelov z radu Xiaomi 13? A zvážili by ste kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať