Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com (XEETECHCARE)

Mi MIX Fold prichádza do Európy! Koľko si zaň Xiaomi u nás vypýta?

Keď Xiaomi predstavilo skladateľný smartfón s cenou okolo 1300€, začalo sa nákupné šialenstvo. S takouto cenou sa Xiaomi rovnalo klasickým vlajkovým lodiam u konkurenčných spoločností, u ktorých by sme na skladateľný displej ani nemohli pomyslieť. Xiaomi však dokázalo nemožné, o navýšení ceny pri globálnej distribúcii sme tak dajako premýšľali. Globálna distribúcia je tu a už čoskoro si budeme môcť svoj skladateľný smartfón od Xiaomi objednať i v Európe. O koľko sa však cena prémiového Mi MIX Fold navýši a kedy vlastne príde?

Príchod už tento mesiac

Presne tak, model Mi MIX Fold príde do našich končín už tento mesiac, konkrétne sa povráva o konci tohto mesiaca. Známy profil na sociálnej sieti Twitter Xiaomiui informuje o prítomnosti smartfónu vo vrcholnej konfigurácii 16/512 GB v eshope, ktorý uvádza i cenu zariadenia. A do vreciek si budeme musieť siahnuť poriadne hlboko, cena sa totiž šplhá až na 1999€!

Na druhú stranu treba povedať, že 16GB pamäte RAM a 512GB interného úložiska nie je málo a takýto smartfón sa pokojne môže rovnať i počítačom. Ako výkonom, tak i funkciami môžeme skladateľnú novinku od Xiaomi využívať viacúčelovo, keďže Xiaomi poukazuje na tzv. Desktop mode, počas ktorého sa rozhranie smartfónu zmení na podobné rozhraniu operačného systému Windows pre počítače.

Mi MIX Fold

I keď sme nad globálnou distribúciou smartfónu už lámali palice, sen sa stáva skutočnosťou a smartfón so štyrmi reproduktormi, vlajkovým procesorom Snapdragon 888 a trojitou 108mpx kamerou prichádza i ku nám. Mi MIX Fold tak ďalej ponúka 20mpx selfie kameru, 5020mAh batériu a podporu 67W nabíjania. Po príchode vrcholného Mi 11 Ultra tak do Európy prichádza i skladateľná novinka od čínskeho giganta, ktorá je síce svojou cenou vysoko, rozhodne si ju však zaslúži.

A čo vy, šli by ste do tohto skladateľného modelu i za takú vysokú cenu? Alebo je to na vás jednoducho už veľa? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať