Zdroj: YouTube (Technolobe)
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Koniec nevydareným aktualizáciám! Xiaomi smartfóny nás upozornia na prípadné problémy v systéme!

Xiaomi smartfóny majú získať funkciu, ktorá nás upozorní na chybnú aktualizáciu v smartfóne. Po novom máme uverejňovať spätné väzby.

Možno sa vám niekedy stalo, že sa vám po aktualizácii vášho smartfónu niečo pokazilo a niektoré funkcie jednoducho nefungovali. Problémy sa vyskytovali najmä v posledných mesiacoch, kedy sa čínskemu gigantovi nepodarilo riadne zvládnuť adaptačný proces na Android 11. Niektorí majitelia smartfónov tak ostali odkázaní na chybné verzie systému hneď na niekoľko mesiacov. Xiaomi sa totiž s opravnými aktualizáciami neponáhľalo. Tomu však má byť podľa portálu Xiaomiadictos.com koniec. Spolu s aktualizáciou nám totiž po novom príde do smartfónu i niečo ako fórum, kde môžu používatelia svoju verziu systému ohodnotiť a upozorniť tak budúcich používateľov nadstavby pred chybami v systéme. Ako bude toto fórum vyzerať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Aktualizácie smartfónov sa budú dať ohodnotiť

Chybná aktualizácia nás vie určite riadne rozhodiť. Smartfón sa po nesprávnej aktualizácii vie spomaliť, vie znefunkčniť niektoré funkcie či obmedziť výkon zariadenia. Nesprávna aktualizácia vie narobiť peknú neplechu v našom zariadení a Xiaomi nám už prisľúbilo, že spraví všetko pre to, aby sme sa s takýmito aktualizáciami nestretali. A nielen že spoločnosť vydala nadstavbu MIUI 13, ktorá má symbolizovať stabilitu a plynulosť. Čínsky gigant tiež pracuje na funkcii, ktorá upozorní používateľov pred chybnými aktualizáciami.

Overiť si aktualizáciu a jej stabilitu je na nezaplatenie. Doteraz sme boli odkázaní na rôzne fóra na internete či sociálnych sieťach, no po novom nám Xiaomi takéto fórum ponúkne priamo vo svojej nadstavbe. Po inštalácii aktualizácie budete môcť totiž svoju verziu systému ohodnotiť hviezdičkami a dať jej tak hodnotenie pre budúcich používateľov tejto verzie. Predtým než si ju nainštalujú tak budú vedieť, že niečo s aktualizáciou nie je v poriadku alebo naopak je aktualizácia úplne bez problémov.

MIUI spätná väzba k aktualizácii
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Budeme môcť nahlásiť i konkrétne chyby

Pri chybnej aktualizácii sa častokrát stávalo, že sme neohlásili spoločnosti dané problémy, pretože sme ani nevedeli, kde by sme mali. Xiaomi má pre takéto prípady aktualizáciu spätnej väzby v smartfóne, no mnohí ju jednoducho prehliadajú. Po novom sa však takéto miesto bude nachádzať priamo na mieste, kde si aktualizujeme náš smartfón a budeme môcť hodnotiť i slovne či sme narazili na nejaký problém alebo naopak, či je aktualizácia úplne v poriadku. Upozorníme tak budúcich používateľov no i samotné Xiaomi na opravu tejto verzie.

V súčasnosti sa táto funkcia pripravuje len pre čínsku verziu nadstavby no musíme uznať, že ide o skvelú funkciu i pre nás. Dúfame, že sa v blízkej budúcnosti objaví i v globálnej verzii, ktorú využívame na našom trhu. Vyhli by sme sa tak rôznym problémom, ktoré nás nie vždy príjemne prekvapia po aktualizácii.

Čo poviete na túto funkciu v nadstavbe MIUI, uvítali by ste ju? A stretli ste sa už s nejakým problémom vo vašom Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať