Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Mi 11 neprekonali ani nové procesory Samsungu. Rebríček AnTuTu ukazuje, kto je najlepší

Mi 11, prvý telefón na svete vybavený procesorom Snapdragon 888, sa konečne objavil na prvom mieste v svetovom rebríčku výkonnosti telefónov.

Rebríček AnTuTu je zostavený na základe priemerných výkonov zariadení za prvý mesiac roku 2021. Ide o dôležité rozpätie – ako pre Xiaomi, tak aj pre Samsung. Čínsky výrobca mal po prvýkrát počas celého mesiaca vonku svoju vlajkovú loď, ktorú dostali do rúk tisíce používateľov.

Kórejský výrobca zároveň v rovnakom období mal na trhu trojicu svojich vlastných nových zariadení rady Galaxy S21, ktoré sú vybavené 5 nm procesorom Exynos 2100 z vlastnej dielne. Tieto tri produkty Samsungu poriadne zamiešali rebríčkom a vytlačili množstvo konkurencie. Avšak na piedestál troch najvýkonnejších zariadení nedosiahli.

Xiaomi Mi 11 kraľuje najvýkonnejším zariadeniam s OS Android.
Xiaomi Mi 11 kraľuje najvýkonnejším zariadeniam s OS Android. Zdroj: AnTuTu

Údaje AnTuTu zbieralo v období od 1. januára do 31. januára 2021 a výsledky v rebríčku reprezentujú priemerné skóre telefónov – nie najvyššie dosiahnuté. Tento rebríček tak lepšie vyhodnocuje výkon zariadenia v reálnom svete. Taktiež je dôležité, aby mal telefón dostatočný počet prebehnutých testov na zariadeniach od bežných používateľov. Minimum je 1 000 zbehnutí testu na AnTuTu pre zariadenie. Ak ich je menej, tak ich benchmarková stránka do výsledkov nezariadi. Preto v rebríčku chýba napríklad zariadenie iQOO 7, ktoré v januári prekonalo v maximálnom skóre Xiaomi Mi 11 o pár bodov.

O tomto rebríčku si môžete prečítať v článku Mi 11 stráca svoje prvenstvo v rebríčku AnTuTu. Kto práve kraľuje smartfónom? Avšak ako sme uviedli, iQOO 7 nemalo v januári dostatočný počet testov, aby bolo zaradené aj v rebríčku najlepšie performujúcich zariadení.

Šampiónom AnTuTu je Xiaomi Mi 11

Mi 11, prvý telefón na svete vybavený najnovším vlajkovým procesorom Qualcommu – Snapdragon 888, sa konečne objavil na prvom mieste v globálnom rebríčku výkonnosti telefónov s operačným systémom Android. Ako sa predpokladalo, odsunul Huawei Mate 40 Pro z prvého miesta. Priemerné skóre Mi 11 bolo približne o 50 000 bodov vyššie ako u Mate 40 Pro.

Xiaomi vypustilo svoju vlajkovú loď na globálny trh začiatkom mesiaca. Ich vlajková loď je tak jediná vybavená procesorom Snapdragon 888, dostupná na celom svete. Zvyšné tri vlajkové lode majú iba obmedzenú distribúciu.

Ešte jedno Xiaomi

V rebríčku nájdeme ešte zariadenie Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Momentálne však na desiatom mieste. Môžeme preto predpokladať, že je len otázkou veľmi krátkeho času, kedy z rebríčka vypadne a Mi 11 tak zostane osamotená s konkurenciou. Minimálne do príchodu verzie Mi 11 Pro.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať