Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Ďalšie populárne Xiaomi smartfóny dostávajú aktualizáciu s Androidom 11. Je medzi nimi aj váš?

Napriek pomalej distribúcii aktualizácií získavajú populárne modely smartfónov, Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro od Xiaomi, Android 11.

Xiaomi nás v poslednej dobe zásobuje aktualizáciami a Android 11 sa šíri medzi užívateľov podstatne rýchlejšie. Len nedávno sme vám zverejnili zoznam smartfónov  s ich aktuálnymi verziami systémov, no máme tu ďalšie, ktorých užívatelia hlásia aktualizáciu s februárovou verziou Androidu 11. Ide o modely Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro, ktoré si v našich končinách vyslúžili veľký úspech.

Android 11 i nová verzia MIUI 12

Android 11 prichádza do smartfónov s európskou verziou ROM, avšak zatiaľ s prívlastkom Stable Beta. Je teda uvoľňovaná postupne a nemusí byť momentálne rozšírená medzi všetkými užívateľmi. Aktualizácia zavítala i ku nám do redakcie a v najbližších dňoch ju budeme aktívne testovať. Na prvý pohľad však aktualizácia vyzerá bezpečne a nie sú zatiaľ hlásené žiadne problémy. či väčšie nedostatky. Aktualizácia Androidu s MIUI V12.1.3.0.RFDEUXM sa zdá veľká, keďže aktualizačný balík má až 2.8GB. Pri aktualizáciách Androidu je to však normálne, sťahovanie balíku teda chvíľu potrvá. Informácie o aktualizácii prostredníctvom OTA zobrazujeme na screenshotoch nižšie priamo zo zariadenia. Medzi hlavné zmeny po aktualizácii patrí vzhľad emoji, pričom väčšinu ostatných výhod Androidu 11 už zastrešuje MIUI vlastným riešením.

Mi Note 10 / 10 Pro

Oba smartfóny sme prvýkrát uvideli v novembri roku 2019. Prišli s verziou systému Android 9 Pie a MIUI 11. Oba očarili prvou 108mpx penta kamerou, čo bola ich obrovská prednosť. Prekvapením bola taktiež i cena, keďže s cenovkou okolo 550€ pri Pro verzii priniesol i AMOLED displej a 32mpx selfie kameru. Smartfón teda očaril široké publikum vrátane fotonadšencov a minulý rok zaznamenal vysoké čísla v predajoch. I napriek obľúbenosti je toto posledná verzia Androidu, ktorý smartfón získava a očakávať môžeme už len bezpečnostné záplaty. Pri MIUI to bude iné, očakáva sa, že získa minimálne ešte jednu väčšiu aktualizáciu, čiže minimálne MIUI 13. Okrem toho je i v zozname zariadení pre MIUI 12.5, na ktorý sme už upozorňovali v tomto článku.

Púť Mi Note 10 / 10 Pro je pomaly u konca, neznamená to však, že by sa majitelia mali obzerať po novšom zariadení. Verzia Androidu u smartfónov s MIUI nie je taká podstatná, keďže všetky novinky prináša i MIUI a bezpečnostné záplaty budú distribuované i naďalej.

Mohlo by vás tiež zaujímať