MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi rozširuje zoznam zariadení, ktoré dostanú MIUI 12.5 na globálnom trhu. Pribudol aj váš samrtfón?

Xiaomi hovorí, že zoznam smartfónov sa bude neskôr rozširovať o ďalšie modely.

Globálne uvedenie nadstavby MIUI 12.5 sa udialo len pár dní dozadu. Samotné predstavenie sa nieslo v duchu nadšenia z nových funkcií. Avšak krátko na to došlo k „vytriezveniu“. Dôvodov je hneď viacero. Za prvé, zoznam podporovaných smartfónov bol oproti podporovaným zariadeniam na čínskom trhu zredukovaný, a zároveň, došlo aj k okresaniu viacerých prémiových funkcií.

„Ľahšia a rýchlejšia“, ale za cenu skresaných funkcií

Xiaomi prezentovalo novú nadstavbu MIUI ako „ľahšiu a rýchlejšiu“ v porovnaní s čínskou verziou nadstavby. Napríklad spoločnosť prezradila, že systémové aplikácie spotrebúvajú o -22% menej CPU, či o -15% energie.

MIUI 12.5 optimalizácia
Zdroj: Xiaomi

Tieto vylepšenia však niečo „stoja“. Ide konkrétne o funkcionality, o ktoré je ochudobnená. Ide napríklad o funkciu MIUI+, vylepšené animácie, či bude rovnako „ľahšia“ aj o viacero haptických vnemov.

Vráťme sa však k téme podporovaných zariadení. Xiaomi rozdelilo distribúciu nadstavby do dvoch vĺn. Celkovo však podľa prvotných publikovaných náhľadov bolo podporovaných „len“ 16 zariadení. Len pre porovnanie, v prípade čínskych zariadení, Xiaomi sľubovalo podporu pre 27 smartfónov.

Pre objektívnosť však treba dodať, že Xiaomi v rámci publikovaných náhľadov dotýkajúcich sa podporovaných zariadení, pridalo čarovnú vetu, „a ďalšie zariadenia“.  O aké smartfóny však ide?

Aktualizovaná stránka MIUI nadstavby dopĺňa „ďalšie zariadenia“, ktoré by mali byť podporovanými. Nejde však o výbuch smartfónov. Pridané boli najme zariadenia dcérskej spoločnosti Poco. Nižšie si môžete pozrieť kompletný zoznam podporovaných zariadení, ktoré aktuálne nájdete na stránkach MIUI.

  • Prvá skupina : Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T, and Mi 10T Pro.
  • Druhá skupina : Mi 10T Lite, Mi 10 Lite, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S, Redmi Note 8 Pro, POCO F2 Pro, POCO X3 NFC, Redmi 9, Redmi Note 9T.

Čo sa týka ďalších zariadení, tak tie by mali plynúcim časom pribudnúť. Aspoň to sľubuje spoločnosť. Malo by ísť o zariadenia, ktoré nie sú staršie ako 2 roky. Čo sa týka harmonogramu distribúcie aktualizácie pre tieto modely smartfónov, tak aktuálne nie je známou.

„Zvyšné zariadenia budú inovované neskôr. Zostaňte naladení na oficiálne oznámenie MIUI.“ píše Xiaomi na svojich stránkach.

Xiaomi plánuje prvé zariadenia aktualizovať už začiatkom nasledujúceho kvartálu. Ďalšie „vlna“ aktualizácie príde neskôr v druhom kvartáli.

Zdroje: MIUI, VIT

Mohlo by vás tiež zaujímať