Mi band 5
Zdroj: Xiaomi

Mi Smart Band 6 zachytený v Indii, pozrite sa na prvé špecifikácie

Predstavenie Mi Smart Band 6 sa neočakáva zatiaľ v blízkej dobe, no už teraz unikajú informácie okolo špecifikácií. Čo nám ponúkne?

I keď má Mi Smart Band 6 ešte približne 1 kvartál ku svojmu tradičnému predstavovaniu, je zrejmé, že Xiaomi na ňom usilovne pracuje. Najnovšie sme zariadenie zachytili ako certifikované v Indonesia Telecom a indickej BIS certifikácii. Tieto certifikácie si všimol portál Gizmochina.com a my sa na to teraz spoločne pozrieme.

Uniknuté špecifikácie

Mi Smart Band 6 alebo v Číne Mi Band 6 si získava čoraz viac pozornosti vďaka vynáraniu špecifikácií. Obyčajne bývajú tieto smart náramky vydávané na prelome druhého a tretieho kvartálu, no už teraz je načase, aby Xiaomi dokončovalo svoje práce. Kód tohto náramku bol videný i v aplikácii Zepp. Tá sa pred časom volala Amazfit a slúži k pripájaniu nositeľných zariadení k smartfónu. Pod kódom XMSH15HM sa teda skrýva fitness tracker s podporou merania hladiny kyslíku v krvi (SpO2) a hlasovým asistentom Alexa od spoločnosti Amazon. Oproti predchádzajúcej verzii má priniesť väčší displej, viac ako 30 športových režimov vrátane zumby, kriketu, basketbalu a kickboxu a mnoho ďalších funkcií.

Mi Band 6_podpora sportovych aktivit
Zdroj: logger.fr

2 verzie náramkov

Mi Smart Band 5 vyšiel minulý rok v dvoch verziách. Najprv fanúšikov potešil prítomnosťou NFC, po ktorej sa tak dlho volá. Nakoniec prišla i európska verzia bez technológie pre bezkontaktné platby. Žiaľ, tento rok tomu zrejme nebude inak a zdá sa, že Xiaomi nie je pripravené pre distribúciu bezkontaktných platieb pre smart náramky. Rátame tak s dvoma verziami, Mi Smart Band 6 s NFC pre Čínu a bez NFC pre globálny trh.  Hoci treba dodať, že v tomto sa názory a aktuálne správy rozdeľujú. Budeme sa musieť nechať prekvapiť. Rovnako ako predchádzajúce generácie rátame s funkciou pre meranie srdcového tepu, či saturácie kyslíka v krvi. Novinkou pre piatu generáciu náramku bolo monitorovanie spánku počas celého dňa a pri šiestej generácii s tým rátame tiež. Mnoho ďalších funkcií zatiaľ nebolo potvrdených, ako napríklad prítomnosť GPS.

Mi Band 6_funkcie
Zdroj: logger.fr

Smart náramky od Xiaomi sa tešia veľkej popularite i vďaka cene, ktorá sa oproti predchádzajúcej verzii nebude príliš zvyšovať a preto rátame, že na náš trh vstúpi s cenovkou na úrovni okolo 40€ až 50€. Čo vy? Preferujete fitness náramky, či radšej väčšie hodinky?

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.