miui-12-enhanced-globalna distribucia
Zdroj: Xiaomi

MIUI 12.5 Enhanced dostáva ďalší smartfón. Ktoré zariadenia Xiaomi chystá ešte aktualizovať?

Medzizastávkou pri prechode s MIUI 12.5 na MIUI 13, je verzia nadstavby MIUI 12.5 Enhanced Edition. Druhým dychom však treba povedať, že táto verzia nadstavby je, resp. bude dostupnou len pre hŕstku smartfónov.

Najnovšie, portál xiaomiadictos.com upozorňuje na to, že Xiaomi začalo sprístupňovať túto verziu nadstavby pre ďalší model telefónu. Ide konkrétne o zariadenie Mi 11 Ultra. Ide o verziu nadstavby V12.5.10.0.RKAEUXM, ktorá je veľkou približne 3,2GB a dostupná je pre používateľov s EU ROM.

Xiaomi začalo distribuovať túto verziu nadstavby v rámci programu „Stabilná veta“. V praxi to znamená, že nová verzia nadstavby bude v priebehu najbližších dní uvoľnená pre približne tretinu používateľov tohto modelu smartfónu. Rovnako treba povedať, že by malo ísť už o viac menej finálne zostavenie nadstavby, ktorá sa nebude meniť. Následne, ak spoločnosť nebude evidovať u veľkého počtu používateľov nedostatky, napríklad nestabilitu systému, tak aktualizácia bude distribuovanou pre všetkých používateľov tohto modelu smartfónu.

Tieto modely smartfónov ešte čakajú na aktualizáciu

Aktuálne medzi smartfóny, ktoré majú k dispozícii MIUI 12.5 Enhanced Edition, a to či už v rámci BETA programu, alebo je voľne dostupnou, patria zariadenia Poco F3, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10 a najnovšie Mi 11 Ultra. Nejde však o jediné modely telefónov, ktoré sa môžu tešiť z novej verzie nadstavby. Xiaomi plánuje aktualizovať ešte nasledovné modely smartfónov:

  • Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11i
  • Xiaomi Mi 11X Pro, Xiaomi Mi 11X
  • Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10
  • POCO F2 Pro
  • POCO F3 GT

Navyše, ako sa už stalo v Číne, je pravdepodobné, že sa globálna verzia MIUI 12.5 Enhanced Edition dostane aj do strednej triedy Xiaomi smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať