MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

MIUI+ prichádza na globálny trh: Aké benefity prináša a ktoré smartfóny z toho budú profitovať?

Funkcia MIUI+, ktorá umožňuje spoluprácu medzi smartfónom a počítačom, aktuálne prichádza aj na globálny trh. Tieto modely ju získajú.

Funkcia MIUI+ je medzi používateľmi Xiaomi smartfónov už nejaký ten mesiac. Aj napriek tomu mnoho ľudí nevie, o čo v prípade tejto funkcie ide. Dôvodom je jej obmedzenie, nakoľko nie je prístupná pre všetky regióny. Profitujú z nej teda hlavne v Číne, ktorá je jediným podporovaným regiónom pre jej využívanie. A k čomu táto funkcia vlastne slúži? Vďaka nej môžeme efektívnejšie fungovať naprieč našimi zariadeniami, nakoľko slúži k prepojeniu smartfónu s počítačom a umožňuje zrkadlenie obrazovky smartfónu v počítači. Portál xiaomitoday.it nás tak teraz informuje o tom, že jej využívanie bude už v blízkej dobe podporované aj v rámci globálneho regiónu, do ktorého spadá aj Slovensko. Profitovať z nej ale nebudú môcť všetky smartfóny a zariadenia.

MIUI+ prichádza aj do globálnych smartfónov

Prvá verzia funkcie MIUI+ bola prezentovaná ešte spolu s verziou nadstavby MIUI 12.5, ktorá už dávno nie je aktuálnou verziou systému. Napriek tomu sa táto funkcia limitovala pre Čínu, čím sa spôsobilo, že globálni používatelia o nej vedeli len veľmi málo, prípadne vôbec nič. S príchodom nadstavby MIUI 14 sa však mnohé mení a niektoré čínske funkcie prichádzajú aj ku nám. Príkladom je aj už spomínaná funkcia MIUI+, z ktorej budeme môcť profitovať aj my. Má to však háčik, s čím sme však mohli rátať hneď od začiatku.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Úlohou funkcie MIUI+ je zdieľanie obrazovky smartfónu s počítačom, prostredníctvom ktorého môžeme náš telefón aj ovládať. V minulosti sme k niečomu takému mohli využívať externé služby, čo bolo však komplikované a len málokedy sa nám to vyplatilo. Takýmto spôsobom však budeme môcť pracovať jednoducho s oboma zariadeniami súčasne, z čoho sa budú môcť potešiť viacerí používatelia. Nesmieme však zabudnúť na to, že aktuálne bude prístupnosť obmedzená len pre niektoré zariadenia, medzi ktorými nájdeme najmä novinky.

Tieto zariadenia budú môcť funkciu využívať

Ako sme už spomenuli, MIUI+ príde pre globálne smartfóny a iné zariadenia bežiace na nadstavbe MIUI 14. K jej využívaniu teda budete musieť mať svoje zariadenia aktualizované na najnovšiu verziu nadstavby, ktorú len nedávno Xiaomi prinieslo na globálny trh s mnohými zmenami. Ako však môžete čakať, aktuálne podporované zariadenia budú skutočne limitované len pre niektoré skúšobné modely, medzi ktorými nájdeme len túto trojicu.

  • Xiaomi Pad 5
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Pro

Očakávame, že ak sa nová funkcia s označením MIUI+ na globálnom trhu osvedčí, tak ju Xiaomi prinesie pre ďalšie zariadenia. Zatiaľ nám tak ostáva len čakať a dúfať, že sa v blízkej dobe rozšíri aj medzi ďalšie modely.

Privítali by ste túto funkciu aj vo vašom smartfóne či tablete? A vlastníte kompatibilné zariadenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať