Mi 10 Ultra
Zdroj: Youtube.com (GSMArena Official)

Muž uverejnil falošnú recenziu Mi 10 Ultra a teraz musí platiť vysoké odškodné!

Zahrávať sa s mocnými spoločnosťami sa nevypláca. Svoje o tom vie aj muž, ktorý ešte v polovici minulého roku uverejnil falošné informácie o vlajkovom smartfóne Mi 10 Ultra na stránke čínskeho obchodníka s názvom JD. Xiaomi si takéto správanie nenechalo páčiť a muža zažalovalo. Pozrite sa na výsledok rozsudku, ktorý padol len dnes. O výsledku tohto konania nás informoval portál Xiaomiadictos.com. Tipnete si, aké odškodné musí nešťastník spoločnosti uhradiť?

Nepravdivá recenzia smartfónu

Celý tento incident začal nepravdivým posudkom smartfónu Mi 10 Ultra, ktorý je pýchou spoločnosti. Vlajkový smartfón spoločnosti určený výhradne pre Čínu bol absolútnym bestsellerom, k čomu prispel i dotyčný muž. Prostredníctvom už spomínaného obchodníka si objednal dva kusy, pričom jeden predal nerozbalený a druhý hneď po niekoľkých hodinách jeho používania.

O 24 hodín neskôr muž zverejnil dve recenzie s hodnotením smartfónov na portále obchodníka. Tie však neboli príliš lichotivé a pri údajnom používaní Mi 10 Ultra sa mal smartfón prehrievať, vydržať len 2 hodiny na jedno nabitie a bez skritizovania nezostala i kamera. Na tomto incidente však bol podozrivý fakt, že muž uviedol, že smartfón využíval celý týždeň.

Súd rozhodol v prospech Xiaomi

Xiaomi po dôkladnom preskúmaní tejto recenzie prišlo k záveru, že takáto recenzia je nepravdivá a muž uvedený smartfón vôbec netestoval. Bolo len otázkou času, kedy spoločnosť povedie tento incident pred súd a tak sa aj stalo. Po niekoľkých mesiacoch vyšetrovania dnes súd uznal muža vinným a nenechal ho bez trestu.

Viete si však predstaviť, aký vysoký môže byť trest za poškodzovanie mena spoločnosti Xiaomi a jej vlajkového Mi 10 Ultra? Odpoveď vás prekvapí. Nielen že spomínaný muž musí odstrániť uvedené recenzie na stránkach obchodníka, vinník má i napísať ospravedlnenie spoločnosti do sekcie recenzií k smartfónu, kde predtým napísal takéto nelichotivé komentáre. A aká vysoká bude pokuta? Súd uložil mužovi pokutu vo výške 10 000 yuanov, čo je v prepočte niečo okolo 1 300€!

Myslíte, že je trest pre muža spravodlivý, alebo by ste na mieste súdu rozhodli inak? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať