Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Na scénu prichádza lacnejší brat vlajkovej lode Xiaomi Mi 11 Lite

Ide o komplexné zariadenie, určené všetkým, ktorí hľadajú najnovšie technológie, bez nutnosti platiť za vlajkovú loď, akou je Xiaomi Mi 11.

Neubehlo veľa času odkedy sa dostala na trh vlajková loď čínskeho výrobcu Xiaomi. Tá si v Číne našla rekordný počet fanúšikov a predaje prekvapili azda aj samotnú spoločnosť po tom, čo prekonali aj záujem o predchádzajúcu vlajkovú loď. Prišlo to relatívne rýchlo a Xiaomi získava certifikát aj pre Redmi Note 10 P a tentokrát prichádza certifikácia aj pre lacnejšieho brata vlajkovej lode – Xiaomi Mi 11 Lite.

Tento nový telefón certifikovali od číslom modelu M2101K9AG v FCC. Označenie FCCID je 2AFZZK9AG a podľa portálu Xiaomiadictos.com príde zariadenie s 5G, WiFi AC a batéria 4 150 mAh.

Okrem toho žiaľ certifikácia neprezrádza zvyšné vlastnosti Xiaomi Mi 11 Lite. Dozvedeli sme sa už len jeho kódové označenie COURBET.

Avšak podľa informácií, ktoré unikli pred certifikáciou, očakávame procesor Snapdragon 765G. Na niektoré trhy by malo zariadenie prísť pod názvom POCO F2. Očakáva sa AMOLED obrazovka a séria štyroch šošoviek na zadnej strane, ktorým bude predsedať hlavná s 64 MP so snímačom od Samsungu.

Podľa doterajších fám pôjde o pomerne komplexné a zaujímavé zariadenie, určené všetkým, ktorí hľadajú najnovšie technológie, ale bez nutnosti platiť za vlajkovú loď, akou je Xiaomi Mi 11.

Očakáva sa, že v najbližších dňoch budeme poznať zvyšné vlastnosti nového Xiaomi Mi 11 Lite. Taktiež predpokladáme, že dôjde k predstaveniu Xiaomi Mi 11 Pro a to v rovnakom termíne.

A ako bude na tom zariadenie s cenou? Predaje smartfónu Xiaomi Mi 11 sú raketové aj vďaka cenovej politike čínskeho výrobcu. Ide o zariadenie, ktoré ponúka 6,81“ AMOLED displej s 2K rozlíšením procesorom Snapdragon 888, ktorý je najvýkonnejším na svete, RAM pamäťou typu LPPDR5, či úložným priestorom typu UFS 3.1. Nehovor viac o reproduktoroch využívajúcich technológiu Harman Kardon. Cena smartfónu v domácej Číne sa pohybuje okolo 600€. Preto očakávame, že Lite brat bude stáť približne o štvrtinu menej a dostane sa cenovkou do kategórie vyššej strednej vrstvy.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.