MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Nadstavba MIUI 13.5 so sebou prinesie najmä dizajnové zmeny: Pozrite sa na ne!

Nadstavba MIUI 13.5 neprinesie žiadne zmeny funkcií. Naopak sa sústredí na menšie dizajnové zmeny, ktoré nám uľahčia prácu so smartfónom.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi v tichosti pripravuje novú verziu nadstavby MIUI, ktorá má vylepšiť súčasnú verziu nadstavby MIUI 13. V súčasnosti obieha stránky internetu aj informácia o tom, ktoré smartfóny najnovšiu verziu nadstavby s označením MIUI 13.5 získajú, resp. nezískajú. Okrem toho však na verejnosť unikajú informácie aj o tom, aké novinky môžeme v novej verzii nadstavby pre operačný systém Android od Xiaomi očakávať. Ak však čakáte prevratné funkcie či veľké novinky, budeme vás musieť sklamať. Nová verzia systému od Xiaomi totiž prinesie najmä menšie kozmetické úpravy, ktoré si občas možno ani nevšimnete, informuje komunita Xiaomiui.

Ak sme čakali veľké zmeny, MIUI 13.5 ich neprinesie

Nadstavba MIUI 13.5 má prísť na verejnosť niekedy v priebehu tohto roka. Xiaomi je však v súčasnosti vo fáze uvoľňovania nadstavby MIUI 13 pre veľké množstvo smartfónov a aktuálne začína rozosielať aktualizácie smartfónom z druhej aktualizačnej vlny. Posledným aktualizovaným modelom na našom trhu bol model Mi 10T Lite a ďalšie budú ešte len nasledovať. Aktuálne však čínsky gigant pracuje aj na príprave nadstavby MIUI 13.5, ktorá má priniesť žiadané úpravy používateľského rozhrania.

Verzia MIUI 13 mala priniesť novinky v oblasti zabezpečenia a stability systému. Úpravy používateľského rozhrania však spolu s touto verziou nadstavby boli minimálne. Možno práve preto sa Xiaomi rozhodlo pripraviť verziu MIUI 13.5, ktorá tieto úpravy prinesie. Takýchto úprav bude viacero, v skutočnosti však nebudú také viditeľné, ako by sme očakávali. Pôjde skôr o úpravu fontu v určitých aplikáciách, zmeny názvov funkcií či zmena polohy niektorých tlačidiel. Veľký redizajn systému tak v tejto verzii nehľadajme.

Systém sa prispôsobí práci so smartfónom jednou rukou

Veľké displeje smartfónov už dnes nie sú v móde a väčšina výrobcov smartfónov sa snaží prejsť k menším displejom. Rovnako to má aj Xiaomi, ktoré nám tento rok prinieslo vlajkový Xiaomi 12 s menším 6.28″ displejom. Majitelia smartfónov s väčším displejom by však tiež radi pracovali so svojím zariadením jednou rukou a práve tejto požiadavke sa má nadstavba MIUI 13.5 prispôsobiť. Tešiť sa môžeme na posunuté alebo upravené tlačidlá tak, aby sa dalo so smartfónom pokojne pracovať jednou rukou.

Xiaomi však v nadstavbe MIUI 13.5 prináša aj jeden nelogický a kontroverzný krok, nakoľko posúva systémové správy zo spodnej strany displeja do jeho stredu. Nie každému sa táto zmena páči a rozhodne neprispieva k tomu, aby sme s naším smartfónom pracovali len jednou rukou. Očakávame, že Xiaomi aktualizuje najskôr smartfóny zo série Xiaomi 12 a potom prinesie novú nadstavbu aj medzi ďalších používateľov modelov z radu Xiaomi, Redmi aj Poco.

Získate nadstavbu MIUI 13.5 aj vy? A radšej by ste si želali menší či väčší displej? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať