MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Nadstavba MIUI 14 je oficiálne dostupná pre prvý Xiaomi v Európe: Jej predstavenie sa pomaly blíži!

Xiaomi vypustilo nadstavbu MIUI 14 oficiálne pre prvé zariadenie. Aktualizácia však neprichádza zatiaľ v stabilnej verzii.

Spolu s predstavením nadstavby MIUI 14 v Európe očakávame, že spoločnosť Xiaomi aktualizuje už nám známe modely. Aktuálne sa prvý z nich dočkal aktualizácie ešte pred oficiálnym predstavením nadstavby, čo znamená len jediné. Jej predstavenie pre globálny trh sa blíži a prebehne tak každou chvíľou, čomu nasvedčuje aj aktualizácia tohto smartfónu. Informácie o tejto aktualizácii nám priniesol portál mundoxiaomi.com a ak vlastníte tento model aj vy, možnosť aktualizácie budete môcť využiť tiež. Aktualizácia však teraz bude mať jeden háčik. O ktorý smartfón v tomto prípade teda konkrétne ide? To si teraz prezradíme spoločne.

Xiaomi vypustilo aktualizáciu na MIUI 14 v Európe pre prvý model

Nadstavba MIUI 14 prišla ešte v decembri do Číny, pričom zdieľala jedno predstavenie s vlajkovými loďami pre rok 2023, teda sériou Xiaomi 13. Nová verzia nadstavby od Xiaomi prináša lepšiu optimalizáciu aj nové funkcie pre personalizáciu používateľského rozhrania. Vďaka tomu môžeme napríklad meniť veľkosti ikon alebo priečinkov na našej domovskej obrazovke. Konkrétnu podobu finálnej verzie nadstavby pre Európu zatiaľ nepoznáme, no to sa môže v blízkej dobe zmeniť.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Pod kódom V14.0.3.0.TLIEUXM totiž prichádza oficiálna verzia aktualizácie pre model Xiaomi 12 Lite. Prináša so sebou ako nadstavbu MIUI 14, tak aj najnovší Android 13, ktorý sa dnes pomaly šíri do veľkého množstva zariadení. Prekvapením tak je, že Xiaomi neaktualizovalo najskôr svoje vlajkové modely ako Xiaomi 12 či jeho Pro verziu, no vsadilo na Lite model, ktorý prišiel na globálny trh o niečo neskôr. Aktualizácia je v súčasnosti dostupná len pre vybraných používateľov, no aj vy sa môžete zaradiť medzi nich.

Nadstavba zatiaľ nie je dostupná pre každého

Pre začiatok by sme mali spomenúť, že prvá globálna verzia systému nie je dostupná pre každého jedného používateľa Xiaomi 12 Lite. MIUI 14 totiž prichádza do zariadení len vo verzii Beta, teda v testovacej verzii. Xiaomi sa ňou snaží vychytať všetky chyby, ktoré by v aktualizácii mohli byť práve medzi používateľmi. Dobrou správou ale je, že pre testovanie systému sa môžete prihlásiť aj vy a vyskúšať si tak novú verziu nadstavby na vlastnej koži. Treba ale spomenúť, že aktualizácia zatiaľ nie je stabilná.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomi

K vyskúšaniu si najnovšej verzie nadstavby MIUI 14 potrebujete len odoslať prihlášku do beta programu. Počet ľudí, ktorí sa môžu k aktualizácii prihlásiť, je však obmedzený. Vypustenie tejto verzie systému ale znamená, že Xiaomi v blízkej dobe vypustí novú verziu nadstavby na verejnosť oficiálne. Po vychytaní všetkých chýb totiž môže čínsky gigant rátať s tým, že systém pobeží tak, ako by mal.

Tešíte sa na nadstavbu MIUI 14 aj vy? A získate ju aj vo svojom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať