MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 14 príde najskôr do týchto jedenástich smartfónov: Tieto modely budú v prvej vlne aktualizácií!

Jedenásť smartfónov od Xiaomi a Redmi získajú nadstavbu MIUI 14 už v najbližších týždnoch. Pozrite sa, o ktoré modely pôjde.

Používatelia smartfónov od čínskej spoločnosti Xiaomi už teraz čakajú na aktualizáciu na najnovšiu verziu nadstavby MIUI. Ide o verziu nadstavby v podobe MIUI 14, ktorá má priniesť viacero noviniek v oblasti optimalizácie systému aj aplikácií. Práve pre tieto novinky používatelia už nedočavo čakajú, kedy aktualizácia zasvieti aj v ich zariadeniach, aj keď aktuálna verzia nadstavby je v súčasnosti dostupná len v Číne. Očakávame však, že čínska spoločnosť sa bude podobného aktualizačného plánu držať aj v Európe a podobným spôsobom sa dočkáme novej verzie systému aj u nás. A ako má aktualizácia v smartfónoch od Xiaomi postupovať nás informuje komunita Xiaomiui.

Nadstavba MIUI 14 ponúka viacero skvelých funkcií

Ako sme už uviedli, najväčšími novinkami v nadstavbe MIUI 14 je príchod lepšej optimalizácie zariadenia, keďže systém bude zaberať menej miesta v telefóne. Okrem toho tiež prichádza aj optimalizácia aplikácií, ktoré majú zaberať menej miesta úložisku a taktiež budú rýchlejšie pracovať. Táto zmena sa bude týkať ako systémových, tak aj aplikácií tretích strán. Takýmto spôsobom má náš smartfón pracovať o niečo rýchlejšie a plynulejšie, za čo bude mať zásluhy práve nová aktualizácia. Systém má byť navyše aj šetrnejší na batériu, pričom zmena má zlepšiť výdrž batérie až o 22%.

MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Okrem optimalizácie nám nadstavba MIUI 14 má priniesť aj zmeny používateľského prostredia. Najväčšou zmenou je možnosť úpravy domovskej obrazovky, keďže si môžeme zmeniť veľkosť akejkoľvek ikony. Rovnako sa na domovskú obrazovku pridalo aj niekoľko widgetov, ktoré sa mierne podobajú novým widgetom v systéme iOS od spoločnosti Apple. A ak vás zaujíma, ktoré smartfóny získajú nadstavbu MIUI 14 ako prvé, pozrite sa na náš zoznam. Opäť však upozorňujeme, že obsahuje len čínske verzie smartfónov a ich globálne ekvivalenty, pre ktoré aktualizácia zatiaľ nebude dostupná.

Tieto modely získajú aktualizáciu ako prvé

Čínska distribúcia prvej vlny aktualizácií na nadstavbu MIUI 14 má začať v januári budúceho roka. Spolu s touto verziou nadstavby má prísť aj Android 13 a rovnako v januári môžeme očakávať aj predstavenie globálnej verzie systému. Navyše po predstavení čínskej verzie systému sa týchto verzií chytia aj šikovní vývojári zo Xiaomi.eu custom ROM, ktorí aktualizujú aj globálne verzie smartfónov. Na zoznam prvých modelov s nadstavbou MIUI 14 sa môžete pozrieť nižšie. Nájdete na ňom čínske modely aj ich globálne ekvivalenty.

 • Xiaomi 12S
 • Xiaomi 12 Pro
 • Xiaomi 12X
 • Mi 11 LE / Xiaomi 11 lite 5G NE
 • Xiaomi Mi 11 Ultra
 • Xiaomi Mi 11
 • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
 • Xiaomi Civi 1S
 • Redmi K50 Ultra
 • Redmi K40 / POCO F3
 • Redmi Note 11 Pro / Pro+

Našli ste na zozname aj svoj smartfón alebo na nadstavbu budete čakať ešte dlhšie? A na ktorú novinku sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať