MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 15 sa objavila na oficiálnej stránke: Jej predstavenie sa už rysuje!

Aktualizáciu na nadstavbu MIUI 15 budeme očakávať už o pár mesiacov. Xiaomi opäť upozorňuje na ďalšiu väčšiu aktualizáciu.

Predstavenie nadstavby MIUI 15 síce pravdepodobne prebehne až o pár mesiacov, no čínske Xiaomi nás už naň postupne pripravuje. Len nedávno nás čínsky gigant o existencii tejto nadstavby informovala spoločnosť počas uvedenia jedného zo svojich prémiových telefónov, ktorým je Redmi K60 Ultra. Podľa slov spoločnosti sa práve tento model bude úzko spájať s novou verziou nadstavby, keďže bude jedným z prvých telefónov, ktoré ju získajú. Teraz nás ale komunita Xiaomiui informuje o prítomnosti ďalšej verzie nadstavby MIUI na oficiálnej stránke, čo nám evokuje, že predstavenie tejto verzie sa už blíži. Čo všetko o nej zatiaľ vieme a kedy by sa mohla objaviť na trhu v prvých smartfónoch si teraz prezradíme spoločne.

Nadstavba MIUI 15 už bude čoskoro realitou

Po poslednej zmienke nadstavby MIUI 15 na predstavení modelu Redmi K60 Ultra sme sa dozvedeli o tom, že práve tento smartfón bude ďalšiu verziu pravdepodobne propagovať. Na odhalení telefónu sa ale neuviedlo, či získa verziu MIUI 15 priamo pri predstavení alebo až neskôr, teda bude jedným z prvých aktualizovaných telefónov. Teraz sa ale môžeme pozrieť na už druhú zmienku o existencii tejto nadstavby, ktorú nám prináša samo Xiaomi.

MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Na oficiálnej stránke nadstavby MIUI sa totiž objavila značka, ktorá odkazovala práve na ďalšiu veľkú aktualizáciu nadstavby. Stránka teda už ráta s tým, že sa v blízkej dobe predstaví nadstavba s označením MIUI 15. Bude tak veľkou aktualizáciou pre smartfóny od Xiaomi, Redmi aj dcérskej značky POCO. Kedy ale túto verziu systému uvidíme v telefónoch a čo nám pravdepodobne ponúkne? Zatiaľ o týchto informáciách môžeme len špekulovať a vychádzať z aktuálnych únikov.

Kedy sa táto nadstavba predstaví a čo ponúkne?

Tieto otázky okolo predstavenia nadstavby MIUI 15 si určite pokladáte aj vy. Dôležitou informáciou je to, že predstavenie nadstavby od Xiaomi označenej číslovkou 15 sa predpokladá na prelome jesene a zimy. S najväčšou pravdepodobnosťou teda predstavenie prebehne v mesiacoch november či december, no čínsky gigant nás môže aj prekvapiť. Už dlhšie sa pritom rozpráva práve o skoršom predstavení vlajkových lodí zo série Xiaomi 14. Tie by mali zdieľať jednu udalosť predstavenia spolu s ďalšou verziou MIUI.

MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

A čo sa týka noviniek, ktoré by nám nadstavba mala ponúknuť, tak tých bude viac. Očakávame, že Xiaomi ponúkne ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré by mali opäť vylepšiť to, s akou úrovňou bezpečnosti pracujeme v našom smartfóne. Vylepšením by mala prejsť aj stabilita systému, no musíme uznať, že v tomto ohľade sa Xiaomi výraznejšie zlepšilo. V posledných mesiacoch sa totiž málokedy sústreďujeme na väčšie chyby systému a skôr si všímame pozitívne zmeny.

Očakávate, že váš smartfón ešte získa nadstavbu MIUI 15? A akú novinku by ste v nej radi videli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať