MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Toto sú prvé smartfóny, ktoré získajú nadstavbu MIUI 15: Predstavenie prebehne o pár mesiacov

MIUI 15 má prísť už koncom tohto roka, no neočakávane sa objaví vo viacerých modeloch už pri ich predstavení. Pozrite sa, o ktoré modely ide.

Nadstavba MIUI 15 bude ďalšou veľkou aktualizáciou pre smartfóny z dielne Xiaomi a dcérskych značiek Redmi či POCO. Táto verzia úpravy pre operačný systém Android je však už vo vývoji a my už teraz vieme povedať, kedy sa objaví na trhu či ktoré smartfóny ju získajú. Okrem toho však vieme, ktoré modely získajú najnovšiu verziu nadstavby MIUI s číslovkou pätnásť ako prvé, na čo nás upozornil známy leaker Digital Chat Station. Tieto informácie s nami zdieľal na sociálnej sieti Weibo a my si ich teraz sprostredkujeme v našom článku. Ak aj vy čakáte na bližšie informácie o ďalšej verzii nadstavby MIUI, ste na správnom mieste.

MIUI 15 príde do prvých smartfónov už v novembri

Ak čakáte na predstavenie nadstavby MIUI 15, dočkáte sa už v blízkej dobe. Predstavenie novej verzie nadstavby má totiž prebehnúť už koncom tohto roka, pričom tento rok sa naň máme pozrieť o niečo skôr ako minulý rok. Príchod nadstavby s číslovkou pätnásť od Xiaomi má prebehnúť po boku série Xiaomi 14, ktorá príde v novembri. Už v novembri by sme teda mohli vidieť, čo všetko ponúkne úprava pre operačný systém Android v smartfónoch v najbližších mesiacoch.

MIUI 14
Zdroj: Xmobile.sk, Canva

Čo je však zaujímavou informáciou, podľa leakera a tipstera Digital Chat Station má nadstavba MIUI 15 prísť v základe aj do série Redmi Note 13. Tieto modely by teda rovnako mali prísť pravdepodobne v novembri, pričom by rovno priniesli novú verziu nadstavby. Smartfóny by rovnako mohli získať rovno Android 14, čo je pre modely zo série Redmi Note novinkou. Zvyčajne čínske predstavenie týchto smartfónov prichádza so staršou verziou Androidu a aj nadstavby MIUI. Tento rok by to však mohlo byť inak.

Aktualizácia sa má zamerať na bezpečnosť a stabilitu

Až doteraz sme sa nedozvedeli žiadne informácie o nových funkciách, ktoré by nadstavbu MIUI 15 mali sprevádzať. Očakávame však, že Xiaomi sa opäť sústredí na vyššiu stabilitu systému, po ktorej používatelia volali. Rovnako by sme sa mali dočkať nových zabezpečujúcich prvkov, s ktorými by nadstavba MIUI nadviazala na aktuálnu verziu MIUI 14. Xiaomi sa zaviazalo, že používateľom prinesie ešte lepší zážitok zo smartfónov a tieto aspekty k tomu bezpochyby patria.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Rovnako by sme sa mohli dočkať aj možnosti odinštalovania viacerých aplikácií, ktoré v telefónoch nájdeme už pri zapnutí. Predinštalované aplikácie by sa mali zregulovať a Xiaomi by nám s nadstavbou MIUI 15 malo dať viac priestoru pre výber aplikácií, ktoré využijeme. Bližšie informácie by sme sa však mali dozvedieť už čoskoro.

Očakávate, že váš smartfón ešte získa aktualizáciu na MIUI 15? A čo by ste v nej radi videli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať