xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Najkrajší smartfón od Xiaomi získa nástupcu: Pripravte sa, toto bude Xiaomi CIVI Pro!

Xiaomi CIVI Pro získa základ zo svojho pôvodného smartfónu. Rozdiel medzi týmito modelmi má byť len v kamere, naznačujú úniky.

Ak poviete, že ste sa zatiaľ nikdy nestratili v označovaní smartfónov od Xiaomi, určite budete klamať. Čínsky gigant nám totiž prináša toľko smartfónov s rôznymi pomenovaniami, že vôbec nie je jednoduché sa v nich vyznať. Na druhú stranu sme tu my, aby sme vám tieto smartfóny objasnili i keď sa teraz opäť budeme motať vo viacerých modeloch, ktoré si vyslúžili rôzne pomenovania. Za spomenutie bude stáť nový Xiaomi CIVI Pro, ktorý bude nástupcom jedného z najkrajších smartfónov z portfólia spoločnosti. Aby to však nebolo len také jednoduché, pripomíname vám i prítomnosť modelu Xiaomi 12 Lite Zoom, ktorý v spojitosti s Pro modelom od Xiaomi CIVI nespomíname len tak náhodou. Komunita Xiaomiui nám totiž prezrádza, že pôjde o totožné modely.

Xiaomi 12 Lite Zoom nepríde

Všetci dobre vieme, že Xiaomi prináša viac svojich produktov a smartfónov v Číne. Niektoré sa na globálny trh vôbec nedostanú a rovnako je to i so Zoom edíciami pôvodných smartfónov z vlajkového radu od Xiaomi. Každý rok tak Xiaomi prináša v Číne smartfóny s vylepšenou kamerou a príkladmi sú napríklad Mi 11 Lite Zoom či jeho predchodca v prípade Mi 10 Lite Zoom. I tento rok sme v certifikácii mohli vidieť model, ktorý spoločnosť označila ako Xiaomi 12 Lite Zoom, no naposledy sme o ňom počuli ešte 25. septembra 2021. Potom sa po očakávanom smartfóne akosi zľahla zem a my už aj vieme prečo.

Čínsky gigant pre nás totiž pripravuje nový smartfón, ktorý má byť nástupcom elegantného Xiaomi CIVI. Pôjde o Xiaomi CIVI Pro, ktorý získa všetky vlastnosti očakávaného Xiaomi 12 Lite Zoom. V konečnom dôsledku tento model nezmizne úplne, len sa ho spoločnosť rozhodla premenovať a priniesť pod iným názvom. Či nakoniec prekročí hranice Číny je otázne. I keď nádej umiera posledná, neočakávame, že by sme ho nakoniec videli i na našom trhu pod týmto názvom.

Xiaomi CIVI Pro získa skvelú výbavu

Pre úvod by sme spomenuli, že model Xiaomi CIVI sa na globálnom trhu nakoniec objaví pod názvom Xiaomi 12 Lite. Nie je teda vôbec žiadnym prekvapením, že pôvodný Xiaomi 12 Lite Zoom príde na čínsky trh pod označením Xiaomi CIVI Pro. Model získa s najväčšou pravdepodobnosťou výbavu veľmi podobnú základnému Xiaomi 12 Lite, teda základ bude v pôvodnom smartfóne s označením Xiaomi CIVI. Očakávať môžeme čipset Snapdragon 778G, prípadne Snapdragon 778G+. Ďalej sa môžeme tešiť na 6.55″ OLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Líšiť sa má len v prípade kamery, bližšie informácie nám spoločnosť špecifikuje neskôr.

Predstavenie nového smartfónu by malo prebehnúť v priebehu marca či apríla po boku modelov z radu Xiaomi MIX 5. Smartfón ďalej získa systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 už pri predstavení, čo je však momentálne u Xiaomi takmer štandardom. Dúfame, že sa o smartfóne dozvieme viac počas nasledujúcich týždňov.

Čo poviete na tento model? Myslíte si, že ho Xiaomi vytiahne i mimo Čínu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať