xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi CIVI je predstavený! Čo ponúka a čo stojí jeden z najzaujímavejších telefónov súčasnosti od Xiaomi?

Xiaomi CIVI je jedným z najviac frekventovaných smartfónov posledných týždňov. Dopomohli k tomu viaceré úniky informácií, ktoré vyvolali v očiach fanúšikov spoločnosti Xiaomi, veľké očakávania. Otázkou je, podarilo sa spoločnosti naplniť očakávania fanúšikov? Posúďte sami, Xiaomi práve predstavilo zariadenie CIVI.  Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Xiaomi CIVI je realitou

Xiaomi CIVI je smartfónom, ktorý zaujme nielen svojim vzhľadom, ale i výbavou. Ako môžete nižšie vidieť, tak ide o „žiletku“, ktorá je hrubou len 6,98 mm. Mimochodom,  smartfón je 166 gramov ťažký. V tomto úzkom tele sa schováva procesor vyššej strednej triedy, Snapdragon 778G. Okrem iného, smartfón sa môže pochváliť batériou s kapacitou 4 500 mAh, ktorú možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone do 55W. Samozrejme, zariadeniu nechýba ani ďalšia bohatá výbava, napríklad podpora NFC, či prítomnosť duálnych reproduktorov s podporou technológie Dolby Atmos, lineárny vibračný motor, čítačka odtlačkov prstov umiestnená v obrazovke, duálne GPS a tiež kovový rám, vďaka ktorému je odolnejší.

Ako to inak býva, tak aj v tomto prípade, dominantou zariadenia je displej. Konkrétne hovoríme 6,55“ AMOLED displeji so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Čo nebude však každému po chuti, je pravdepodobne to, že displej je po bokoch zahnutým. Na druhej strane, ponúka FHD+ rozlíšenie, technológiu Dolby Vision ale i HDR10+.

Xiaomi Civid displej a predna cast
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka hlavného kamerového modulu, tak pochváliť sa môže 64-megapixelovým hlavným snímačom, 8mpx ultraširokým a ďalej 2mpx kamerou, zatiaľ s neznámym zameraním. Z radov však vyčnieva selfie kamera, ktorá má vysoké rozlíšenie v podobe 32 megapixelov.

xiaomi-civi-zadna stena
Zdroj: Xiaomi

Zariadenie je zatiaľ dostupné v domácej Číne, pričom na globálne predstavenie, si budeme musieť pravdepodobne ešte nejaký piatok počkať. Cenovka, ale aj varianty smartfónu, sú nasledovné:

  • 8GB + 128GB : 2,799 yuanov, v prepočte 370€
  • 8GB + 256GB : 3,099 yuanov, v prepočte 409€
  • 12GB + 256GB : 3,399 yuanov, v prepočte 449€

Čo poviete na výbavu nového Xiaomi CIVI?  

Mohlo by vás tiež zaujímať