SPRAVODAJSTVO

Najväčšiu novinku MIUI 12.5 nadstavby bude podporovať len 9 smartfónov. Je medzi nimi aj váš?

Xiaomi len pár dní dozadu predstavilo novú nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla viacero noviniek a vylepšení. Za spomenutie stojí napríklad pripomenúť nové animácie, lepšiu ochranu súkromia, či nové Super tapety, ktoré po novom podporujú aj režim Always-on. Jedna z funkcií však vyčnievala nad ostatnými, je ňou Semi-desktop.

Len 9 smartfónov bude podporovať funkciu Semi-desktop

Oficiálna stránka Xiaomi, plus.miui.com odhaľuje, že funkcia Semi-desktop bude dostupnou len pre hŕstku smartfónov. Ide o špeciálny režim, ktorý umožňuje prepojiť smartfón s počítačom, pričom následne bude môcť používateľ pracovať v rozhraní počítača s prispôsobenými Android aplikáciami.

MIUI+ Semi-desktop rezim_2
Zdroj: plus.miui.com

Podobný režim v minulosti priniesol napríklad Microsoft do operačného systému Windows Mobile. Išlo o funkciu Continuum. Prípade spoločnosť Samsung ju priniesla pod názvom Samsung Dex Mode.

Prejdime však k samotnému zoznamu smartfónov, ktorý je bohužiaľ vcelku „chudobným“. Ide konkrétne o 9 modelov zariadení nižšie.

  • Xiaomi 11,
  • Xiaomi 10 Supreme Memorial Edition,
  • Xiaomi 10 Pro,
  • Xiaomi 10,
  • Xiaomi 9 Pro 5G,
  • Xiaomi 9,
  • Redmi K30s Extreme Memorial Edition,
  • Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro,
  • Redmi K30 Pro / PocoPhone F2 Pro.

Xiaomi už aj v minulosti obmedzilo vybrané funkcie

Nepôjde o prvý prípad, kedy Xiaomi obmedzilo nejaké funkcie pre vybrané zariadenia. Dobrým príkladom je funkcia Super tapiet, ktorá je dostupnou len pre smartfóny s procesormi Snapdragon 8xx. Na druhej strane treba však pochopiť aj Xiaomi. Ide totiž o funkcie, ktoré bezpochyby vyžadujú extra výkon, aby mohli priniesť plnohodnotný zážitok z ich používania.

MIUI+ Semi-desktop rezim_1
Zdroj: plus.miui.com

Druhým dychom však treba dodať, že aktuálny zoznam zariadení s podporou funkcie Semi-desktop nemusí byť konečným a medzi podporované zariadenia môžu byť pridané v dohľadnej dobe aj ďalšie modely smartfónov. Používateľom menej výkonných smartfónov, tak nezostáva nič iné, ako len dúfať, že sa tak stane.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close