Xiaomi MIUI+ BETA
Zdroj: plus.miui.com

Najväčšiu novinku MIUI 12.5 nadstavby bude podporovať len 9 smartfónov. Je medzi nimi aj váš?

Funkcia Semi-desktop, ktorá je prítomnou v MIUI 12.5 nadstavbe, bude dostupnou len pre niekoľko málo modelov smartfónov Xiaomi

Xiaomi len pár dní dozadu predstavilo novú nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla viacero noviniek a vylepšení. Za spomenutie stojí napríklad pripomenúť nové animácie, lepšiu ochranu súkromia, či nové Super tapety, ktoré po novom podporujú aj režim Always-on. Jedna z funkcií však vyčnievala nad ostatnými, je ňou Semi-desktop.

Len 9 smartfónov bude podporovať funkciu Semi-desktop

Oficiálna stránka Xiaomi, plus.miui.com odhaľuje, že funkcia Semi-desktop bude dostupnou len pre hŕstku smartfónov. Ide o špeciálny režim, ktorý umožňuje prepojiť smartfón s počítačom, pričom následne bude môcť používateľ pracovať v rozhraní počítača s prispôsobenými Android aplikáciami.

MIUI+ Semi-desktop rezim_2
Zdroj: plus.miui.com

Podobný režim v minulosti priniesol napríklad Microsoft do operačného systému Windows Mobile. Išlo o funkciu Continuum. Prípade spoločnosť Samsung ju priniesla pod názvom Samsung Dex Mode.

Prejdime však k samotnému zoznamu smartfónov, ktorý je bohužiaľ vcelku „chudobným“. Ide konkrétne o 9 modelov zariadení nižšie.

  • Xiaomi 11,
  • Xiaomi 10 Supreme Memorial Edition,
  • Xiaomi 10 Pro,
  • Xiaomi 10,
  • Xiaomi 9 Pro 5G,
  • Xiaomi 9,
  • Redmi K30s Extreme Memorial Edition,
  • Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro,
  • Redmi K30 Pro / PocoPhone F2 Pro.

Xiaomi už aj v minulosti obmedzilo vybrané funkcie

Nepôjde o prvý prípad, kedy Xiaomi obmedzilo nejaké funkcie pre vybrané zariadenia. Dobrým príkladom je funkcia Super tapiet, ktorá je dostupnou len pre smartfóny s procesormi Snapdragon 8xx. Na druhej strane treba však pochopiť aj Xiaomi. Ide totiž o funkcie, ktoré bezpochyby vyžadujú extra výkon, aby mohli priniesť plnohodnotný zážitok z ich používania.

MIUI+ Semi-desktop rezim_1
Zdroj: plus.miui.com

Druhým dychom však treba dodať, že aktuálny zoznam zariadení s podporou funkcie Semi-desktop nemusí byť konečným a medzi podporované zariadenia môžu byť pridané v dohľadnej dobe aj ďalšie modely smartfónov. Používateľom menej výkonných smartfónov, tak nezostáva nič iné, ako len dúfať, že sa tak stane.

Mohlo by vás tiež zaujímať