Video wallpaper na zamknutej obrazovke.
Zdroj: XMOBILE.sk

Nastavte si ľubovoľné video ako wallpaper alebo na zamknutú obrazovku vášho Xiaomi

Video wallpaper v MIUI 12 nastavíte rýchlo a jednoducho z galérie vášho zariadenia. Prinášame vám krok po kroku návod pre všetky Xiaomi.

Majitelia telefónov od čínskeho výrobcu Xiaomi si môžu nastaviť ako pozadie pracovnej plochy alebo pozadie uzamknutej obrazovky video. Nahodiť si takýto wallpaper z vašich “pohyblivých záberov” je viac ako jednoduché a zvládne ho každý. Stačí mať už len dobré zábery, ktoré chcete, aby vás tešili pri každom pohľade do vášho zariadenia.

Video Wallpaper v MIUI 12

Táto možnosť bola už aj v MIUI 11, avšak bola pomerne komplikovaná a nie tak kvalitná v konečnom výsledku. Bolo totiž nutné konvertovať video do pohyblivého GIF, ktorý výrazne degradoval kvalitu videa a nie každému sa s tým chcelo babrať. MIUI 12 nám umožňuje priamo nakonfigurovať video z našej galérie a pridať ho na domovskú obrazovku, na uzamknutú obrazovku alebo naraz na obe.

Aj vďaka tomu tak viete dať svojmu zariadeniu čerstvý look a personalizovať si ho ešte viac podľa vlastných predstáv a túžob.

Ako na to?

V prvom rade musíte mať video, ktoré chcete použiť ako wallpaper. Odporúčame vám ho natočiť na výšku. Ak máte video nakrútené na šírku, tak z neho budete môcť použiť len výrez. Preto ak idete nakrúcať niečo, čo vás ma tešiť pri pohľade na vaše zariadenie, myslite na tento fakt.

Nastavte si videowallpaper. Rýchlo a jednoducho.
Nastavte si videowallpaper. Rýchlo a jednoducho. Zdroj: XMOBILE.sk

Pre nastavenie video wallpaper stačí zájsť do Galérie, nájsť video, ktoré chcete takto použiť a otvoriť ho. V pravom dolnom rohu kliknite na tri bodky, po zobrazení menu stačí vybrať voľbu Nastaviť ako video wallpaper a potom sa rozhodnúť, či sa bude video prehravať na zamknutej obrazovke, v launcheri alebo na oboch naraz.

Video wallpaper pre a proti

Určite ide o zaujímavý spôsob ako osviežiť výzor svojho zariadenia a zároveň mať stále na očiach videá, ktoré nám spôsobujú radosť. Či už ide o vašu milovanú činnosť, osobu alebo miesto.

Avšak video wallpaper nesie aj svoje proti. Toto nastavenie vás bude stáť nejaký ten čas zo života batérie. Žiaľ, nikde sme nenašli toto tvrdenie podložené alebo kvantifikované, koľko energie sa minie navyše. Problémom môžu byť aj farby videa, cez ktoré neuvidíte niektoré texty na obrazovke.

Dobre si preto premyslite, či chcete mať takýto kontent na svojej obrazovke.

Viac tipov, trikov, malých hackov a vychytávok nájdete v sekcii Návody.

Mohlo by vás tiež zaujímať