Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

Objavili sa snímky modelu Xiaomi 13: Nová vlajková loď má získať keramické telo a množstvo farieb!

Modely z radu Xiaomi 13 majú ponúknuť viac farieb, pričom vsadia aj na prémiové materiály. Predstavenie smartfónov bude už budúci týždeň.

Predstavenie série Xiaomi 13 ako vlajkového radu z dielne čínskeho giganta už klope na dvere. Pripravovaný modelový rad má osloviť milovníkov výkonných smartfónov, kompaktných konštrukcií, ale aj fotomobilov. Vďaka vyjadreniam predstaviteľov spoločnosti Xiaomi už vieme, že odhalenie nového modelového radu prebehne do konca novembra, teda budúci týždeň. Nečudujeme sa teda, že na internete sa objavuje viacero únikov ohľadom už pripravených zariadení. Najnovšie sa vďaka komunite Xiaomiui môžeme pozrieť na snímky základného modelu, ktoré nám potvrdzujú viaceré úniky počas posledných týždňov. Tešiť sa môžeme na kompaktnú konštrukciu a aj viaceré farebné kombinácie. Ak vás zaujíma, ako bude pripravovaný základný model vyzerať, pozrite sa na to spolu s nami.

Nová konštrukcia, lákavé farby

Séria smartfónov Xiaomi 13 už vôbec nie je žiadnym tajomstvom. Najviac informácií pritom máme o základnej verzii série, ktorá by mala priniesť kompaktnú konštrukciu s menším a rovným displejom. Zakrivený displej by teda mal byť výhradou len Pro verzie smartfónu, ktorá však prinesie aj väčšiu uhlopriečku. Najnovší únik informácií nám ale poukázal aj na farebné verzie telefónu, ktorý by mal tento rok ponúknuť viac ako 7 farebných prevedení. Či však budú tieto snímky modelu reálne však zatiaľ nevieme posúdiť. Musíme ale poznamenať, že predstavenie modelu je už za rohom a každá uniknutá informácia je s najväčšou pravdepodobnosťou aj reálna.

Xiaomi 13 farby
Zdroj: Xiaomiui

Na snímke môžeme vidieť aj logo spoločnosti Leica, ktorá by sa mala postarať o kameru smartfónu. S príchodom série Xiaomi 13 by teda Leica v modeloch od Xiaomi mohla oficiálne prísť aj na globálny trh. Kamerový modul telefónu nám môže rovnako ako zvyšok konštrukcie pripomínať iPhone, čím sa Xiaomi odlíši od typického dizajnu, aký zvyčajne prináša. Rovnako treba spomenúť, že by sme sa tento rok mohli dočkať aj keramickej konštrukcie smartfónov, na čo poukázali aj viacerí leakeri.

Xiaomi 13 prinesie výbavu skutočnej vlajkovej lode

Čínska spoločnosť Xiaomi by mala tento rok opäť vsadiť na skutočne prémiovú výbavu, no zachovať si aj dostupnú cenovku, ktorá nebude pre mnohých znamenať viac ako celú výplatu. Vo výbave by sa mal objaviť čipset Snapdragon 8 Gen 2, ktorý je aktuálne najnovším a najvýkonnejším čipsetom pre Android smartfóny. Vyrobený je 4nm+ výrobným procesom od TSMC a sľubuje oveľa vyšší výkon v porovnaní s jeho predchodcom, Snapdragonom 8+ Gen 1.

Xiaomi 13 farby 1
Zdroj: Xiaomiui

Ako sme už spomenuli, predstavenie série Xiaomi 13 má prebehnúť už začiatkom budúceho týždňa. Treba však pripomenúť, že pôjde zatiaľ len o čínske odhalenie zariadení. Na globálnom trhu by sme celú sériu Xiaomi 13 mali vidieť až začiatkom budúceho roka, konkrétne sa rozpráva o prvom kvartáli. Okrem série smartfónov sa na predstavení má objaviť aj nadstavba MIUI 14.

Pozdáva sa vám konštrukcia modelu Xiaomi 13? A zvážili by ste jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať