Poco Phone F1
Zdroj: Zdroj: YouTube (Marques Brownlee)

Poco F2 Pro nie je „pravým nástupcom“ zariadenia Poco F1. Prezrádza to riaditeľ Poco, Anuj Sharma

„Doposiaľ sme ešte nepredstavili pravého nástupcu smartfónu Poco F1...“ hovorí riaditeľ spoločnosti Poco

22. augusta 2018 spoločnosť Poco, ktorá patrí pod krídla Xiaomi, prestavila smartfónov Poco F1. Išlo o zariadenie, ktoré oslovilo státisíce zákazníkov. Dôvodom je, že išlo o smartfóny, ktorý za „ľudovú“ cenu, ponúkal výkon tých najdrahších zariadení na trhu. Smartfón okrem iného dlhú dobu dominoval výkonnostným rebríčkom a do dnešných dní bezproblémovo zvláda všetky bežné úlohy.

Po takmer 2 ročnej odluke, Poco predstavilo nové modely smartfónov vrátane zariadenia Poco F2 Pro. Okrem iného spoločnosť uviedla na trh viacero modelov, ktoré však vo veľkej miere kopírovali existujúce Xiaomi a Redmi smartfóny.

V priebehu včerajšieho dňa sme sa venovali téme, prečo Poco „kopíruje“ zariadenia svojej materskej spoločnosti. Anuj Sharma, riaditeľ spoločnosti, vo svojej podstate povedal, že vývoj nových zariadení je drahou záležitosťou pričom dodal, že podobnú stratégiu majú aj ďalší výrobcovia smartfónov. Ďalej prezradil, že v dohľadnej dobe neplánujú nič meniť na ich stratégii.

Poco F1 ešte nedostal v pravom slova zmysle svojho nástupcu

Anuj Sharma ďalej prezradil, že si uvedomujú, že predstavením nových smartfónov, neuviedli na trh „skutočného“ nástupcu zariadenia Poco F1. ďalej dodal, že spoločnosť na ňom pracuje, ale potrebujú ešte na to čas, aby ho mohli predstaviť. Konkrétne povedal:

„Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh a to isté očakávajú spotrebitelia aj od nástupcu. Poco F2 Pro nie je toto zariadenie. Pracujeme na tom, aby sme priniesli skutočného nástupcu Poco F1, ale jeho vývoj bude trvať nejaký čas,“ uviedol Sharma.

Ak vás zaujíma o smartfóne Poco F1 viac informácií, tak vám dávame nižšie do pozornosti recenziu známeho YouTubera Marquesa Brownleea.

Mal niekto z vás, prípadne ešte má zariadenie Poco F1? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť vrátane informácie, či ste so smartfónom aj naďalej spokojný.

Mohlo by vás tiež zaujímať