POCO X3 Pro je oficiálne predstavený.
Zdroj: POCO

POCO X3 Pro je oficiálne predstavený. Perfektný smartfón za skvelú cenu

Telefón POCO X3 Pro konečne oficiálne predstavený. Xiaomi ho spúšťa spolu s webstránkou, kde bude dostupný ku kúpe pre globálny trh.

Po mnohých mesiacoch plných čiastkových informácií, malých únikoch a dlhého čakania Xiaomi konečne predstavila telefón POCO X3 Pro. Ide o vylepšenú verziu POCO X3 NFC, ktorá dostala do vienka lepší výkon. Zariadenie tak osloví najmä náročnejších klientov zo segmentu mid-range telefónov.

X3 Pro je aktualizovaným zariadení POCO X3 NFC, aj keď nie tak, ako by si možno mnohí želali. Vylepšenia sa týkajú najmä fotografického vybavenia a predovšetkým výkonu zariadenia.

Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede.
Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede. Zdroj: POCO

Zatiaľ čo POCO X3 NFC zostáva jedným z najatraktívnejších smartfónov strednej triedy, X3 Pro sľubuje osvieženie v týchto vodách a najmä naplnenie požiadaviek náročnejších zákazníkov, ktorí chcú napríklad hrať moderné hry na svojom telefóne.

POCO X3 Pro s vyšším výkonom ako predchodca

Obrazovkou X3 PRO je stále 6,67-palcový IPS LCD, ktorý sme už videli v X3 NFC. Tento displej vyniká obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz a rozlíšením FHD +. Využitie IPS LCD displeja je pre nás malým sklamaním, kedže AMOLED displeje s vysokou obnovovaciou frekvenciou sa v telefónoch od Xiaomi stávajú štandardom. Avšak niekde výrobca šetriť musel.

POCO spustila webstránku pre svoju globálnu komunitu, kde si budú môcť zariadenie zakúpiť. Kliknite na po.co/global/

Veľkým lákadlom môže byť aj veľká batéria. Kapacita je úctyhodných 5 160 mAh, ktoré nabijete pomerne rýchlo, vďaka s 33 W nabíjaniu.

K aktualizácii hardvéru došlo aj v prípade procesora. Xiaomi tentokrát do POCO osadila Snapdragon 860. Ide o variant procesoru Snapdragon 855, ktorý výkonovo dosahuje takmer výsledky Snapdragon 865 s približne 491 412 bodmi v AnTuTu.

K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860.
K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860. Zdroj: POCO

Pokiaľ ide o úložisko, POCO X3 Pro sa bude predávať klasicky s 6/8GB RAM a až 256GB interným úložiskom UFS 3.1. Novinkou je podpora microSD s až 1TB úložiskom.

Fotografia posunutá o úroveň vyššie

X3 Pro ponúka hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 MP v kombinácii so širokouhlým objektívom s rozlíšením 8 MP, makro objektívom s rozlíšením 2 MP a sekundárnym objektívom s rozlíšením 2 MP. Selfie kamera ponúkne pomerne dobré rozlíšenie na úrovni 20MP.

POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy.
POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy. Zdroj POCO

Aj tento model telefónu dostane do vienka stereofónne reproduktory. Okrem toho budete môcť využiť aj Bluetooth 5.1, WiFi 5 a NFC. Na ochranu svojej obrazovky využije sklo Corning Gorilla Glass 6, čo z neho robí veľmi odolný smartphone.

Cena a dostupnosť

POCO X3 PRO sa začne predávať v priebehu najbližších dní a bude k dispozícii v čiernej, modrej a doteraz nevyužívanej povrchovej úprave vo farbe takzvaného kovového bronzu. Cena zariadenia sa bude líšiť samozrejme v závislosti od kapacity.

Tak ktoré POCO X3 Pro nájde miesto vo vašom vrecku?
Tak ktoré X3 Pro nájde miesto vo vašom vrecku? Zdroj: POCO

POCO X3 PRO 6/128GB : 249 eur, 199 eur v uvádzacej ponuke.
POCO X3 PRO 8/256GB : 299 eur, 249 eur v uvádzacej ponuke.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať