Kto sa mi prihlasuje do smartfonu
Zdroj: XiaomiPortal.sk

Pozrite sa, ako môžete zistiť, kto sa vám fyzicky pokúsil odomknúť váš Xiaomi smartfón

Túto aplikáciu oceníte hlavne v prípadoch, keď vám niekto ukradne smartfón, prípadne ho stratíte

Pár dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali téme prístupu aplikácií k jednotlivým častiam smartfónu. Ukázali sme si, ako je možné pomocou rýchlej analýzy oprávnení aplikácií identifikovať tie, ktoré pristupujú k citlivým častiam zariadenia. Napríklad k úložnému priestoru, mikrofónu zariadenia, ku kamere a podobne.

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu vcelku zaujímavú aplikáciu, pomocou ktorej môžete identifikovať osoby, ktoré sa fyzicky pokúsili, alebo prihlásili do vášho smartfónu. Ide konkrétne o aplikácie „Who touched my phone? Who unlocked tried to unlock“, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo (k dispozícii je aj platená verzia aplikácia, ktorá ponúka extra funkcie).

WTMP — Wer nahm mein Handy?
WTMP — Wer nahm mein Handy?

Zistite, kto sa vám prihlasoval do vášho zariadenia

Aplikáciu je v skutku veľmi jednoduché nastaviť. Po jej otvorení vás aplikácia požiada o udelenie povolení, aby mohla pristupovať k úložnému priestoru za účelom ukladania fotografií a prístupu k samotnému fotoaparátu, aby bola schopnou vytvoriť fotky pomocou prednej kamery.

Následne už viac menej nemusíte nič robiť. Aplikácia funguje automaticky pokiaľ jej neobmedzíte fungovanie. Vždy, keď niekto sa pokúsi, alebo odomkne váš smartfón, tak predná kamera vyhotoví fotografiu bez toho, aby bol človek, ktorý sa prihlasuje do vášho zariadenia, na to upozornení.

Aplikácia ďalej v sebe uchováva posledných 99 snímok. Je možné však nastaviť aj neobmedzený počet vrátane synchronizácie fotografií s cloudovou službou. V tomto prípade však ide už o platenú funkciu. Na druhej strane treba povedať, že priplatiť si pár €, aby ste vedeli identifikovať prípadneho zlodeja vášho zariadenia, určite stojí za to.

kto sa prihlasil do mojho telefonu_5
Zdroj: XiaomiPortal.sk

Mimochodom, aplikáciu je možné využívať na všetkých Android zariadeniach.

Mohlo by vás tiež zaujímať