ANDROIDNávody

Pozrite sa, ako môžete zrkadliť displej vášho Xiaomi smartfónu na obrazovku počítača

Veľkosť displeja je v mnohých prípadoch limitujúca. Napríklad v situáciách, kedy chcete ukázať fotografie väčšiemu počtu ľudí. Jedným z riešení, ako sa vysporiadať s týmto problémom, je premietanie displeja na obrazovku počítača. Nižšie sme si pre vás pripravili návod krok po kroku, ako to je možné.

Pozrite sa, ako môžete premietať displej smartfónu na počítač

Ako prvé je potrebné zapnúť si nastavenia počítača. Konkrétne si otvorte položku Systém a následne sekciu Premietanie na toto PC. V rámci možnosti zvoľte „K dispozícii všade“ (pozn. redakcie: váš PC musí podporovať službu Miracast rovnako aj smartfón. V prípade ak by ste si chceli skontrolovať, či vaše zariadenie podporuje túto službu, tak stlačte tlačidlo Windows + R. Následne zadajte „dxdiad“. Potom vám vyskočí okno, na ktorom odkliknite možnosť „Áno“. V ďalšom kroku, asi po 10 sekundách, vám vyskočí okno, kde zvoľte možnosť „Uložiť všetky informácie“. V stiahnutom dokumente nájdete informáciu, či funkciu váš PC podporuje).

premietanie-obrazovky-smartfonu-do-PC
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Teraz si otvorte nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Pripojenie a zdieľanie. Potom zvoľte možnosť Bezdrôtový prenos a zapnite funkciu zdieľania. Po krátkej chvíli sa vám zobrazia dostupné zariadenia (pozn. redakcie: je potrebné byť pripojený na rovnakej Wi-Fi sieti). Následne stačí len zvoliť váš počítač a potom dôjde k pripojeniu sa.

V prípade prvého prepojenia zariadenia s počítačom v rámci notifikačnej lišty Windows 10 budete mať upozornenie, kde bude prepojenie zariadení potrebné potvrdiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close