Návody

Pozrite sa, ako si môžete zapnúť v Xiaomi smartfónoch odomykanie prostredníctvom tváre

V súčasnosti medzi najžiadanejšie formy odomykania zariadenia patrí skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji. Najvyužívanejším je však zatiaľ skener odtlačkov prstov umiestnený v zadnej stene zariadenia, prípadne v bočnej hrane smartfónu. V skutočnosti však existuje nie len efektívnejší spôsob odomykania zariadenia, ale aj účinnejší. Pri odomykaní prostredníctvom skenu prsta, treba dbať nie len na to, aby prst bol suchý a čistý, ale aj na to, aby aj samotný senzor nebol zašpineným. V prípade odmykania heslom ide zas o zdĺhavý proces, ktorý je dnes málo využívaným. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti možnosť odomykania zariadenia prostredníctvom tváre. Ide o spôsob, ktorý je predstavený v smartfónoch Xiaomi a Redmi ako vypnutý.

Zapnite si odomykanie zariadenia prostredníctvom tváre

Háčikom v našom regióne je, že funkcia nie je oficiálne dostupnou. Na to, aby ste ju zapli, potrebujete zmeniť región zariadenia. Urobíte tak prostredníctvom nastavení telefónu.

V prvom kroku si otvorte samotné nastavenia a choďte do sekcie Ďalšie nastavenia, kde zvoľte možnosť Lokalita. Následne vyberte Honkgong.

Teraz otvorte opäť nastavenia smartfónu a otvorte si sekciu Heslá a zabezpečenie, v rámci ktorej uvidíte možnosť odomykania tvárou. Po otvorení danej možnosti vás zariadenie vyzve na zadanie hesla. Potom je potrebné nasnímať si tvár.

Pri ďalšom odomknutí zariadenia už nebudete musieť zadávať heslo, či autentifikovať sa pomocou snímača odtlačkov prsta, postačí sa vám pozrieť smerom k prednej selfie kamere potom, ako sa rozsvieti displej smartfónu. Zariadenie by sa malo automaticky odomknúť.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close