Prejavuje váš smartfón tieto znaky? Pravdepodobne je najvyšší čas na jeho výmenu!

Pozrite sa ako môžete spoznať, že si váš starý smartfón už žiada výmenu. Tieto znaky by ste určite nemali prehliadať ani vy.

Rozlúčka so starým smartfónom nikdy nie je jednoduchá a aj preto ju častokrát odkladáme tak dlho, ako sa len dá. Jedného dňa sa však tomu nevyhneme a po novom zariadení budeme musieť nakoniec siahnuť. Kedy je však ten najlepší čas k tomu, aby sme usúdili, že náš starý smartfón by sme mali vymeniť? A ktoré znaky tomu dokážu naznačovať už nejakú dobu dopredu? Na túto problematiku sa bližšie pozrel portál andro4all.com. A ak aj váš telefón prejavuje podobné znaky, mali by ste pravdepodobne už myslieť na kúpu novšieho zariadenia. Pozrite sa, aké znaky to sú.

Všetko to môže začať batériou

Výdrž batérie môže byť hlavným znakom toho, že by ste svoj starší smartfón mali vymeniť. Veď to poznáte, po kúpe nového telefónu vám dokáže vydržať aj celý deň bez nabíjania, niekedy aj dlhšie. Časom sa však batéria opotrebuje a degraduje. Nejakú dobu to tak dokážete tolerovať a používať telefón aj so zníženou kapacitou. Akonáhle sa vám ale začne vybíjať v tých najnevhodnejších chvíľach a potrebujete ho denne nabiť aj 3x, tak by ste pravdepodobne mali premýšľať nad kúpou nového modelu.

Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Po batérii sa vám postupne začne zapĺňať aj interné úložisko telefónu. Nad kúpou smartfónu so 64GB internetovým úložiskom by ste už pravdepodobne nemali premýšľať. Minimálnymi požiadavkami by mali tak byť aspoň 128GB úložiská, pričom aj to dokážete postupom času zaplniť. Ak sa to teda stane, buď zvážite predplatné cloudového úložiska pre zálohu vašich súborov mimo úložisko telefónu. Možnosťou je ale aj kúpiť si nový smartfón s vyššou kapacitou úložiska.

Nedostatok výkonu? Pravdepodobne nastal čas pre nový smartfón

Tak, ako nové telefóny prinášajú čoraz lepšiu a výkonnejšiu výbavu, tak stúpajú aj požiadavky softvéru. A aplikácia, ktorú ste pred pár rokmi dokázali bez problémom využiť na vašom aktuálnom telefóne, tak dnes už sa vám môže zdať výkon zariadenia pri jej využívaní nedostatočný. Aj v takomto prípade pravdepodobne nadišiel čas pre nový smartfón, ktorý vám ponúkne lepší výkon a samozrejme aj vyšší komfort pri akomkoľvek úkone.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

V neposlednom rade by ste ale mali zvážiť aj aktualizácie zariadenia. V prípade, že vlastníte tri roky starý model, pravdepodobne ste sa stretli s posledným rokom bezpečnostných aktualizácií. Nový smartfón vám však ponúkne lepšiu softvérovú podporu, s ktorou sa spája aj ochrana pred najnovšími hrozbami. Ak teda vaše zariadenie teda už nezískava najnovšie bezpečnostné aktualizácie či beží na starej verzii Androidu, pravdepodobne by ste si mali kúpiť už novší model.

Kedy ste si kúpili váš posledný smartfón? A kedy plánujete kúpu ďalšieho zariadenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať