Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

RECENZIA: Xiaomi Mi 11 vo videu. Je to technologický zázrak?

Pozreli sme sa na recenzie Xiaomi Mi 11 a vybrali sme pre vás jednu z tých najzaujímavejších. Takto vyzerá vlajková loď Xiaomi vo videu.

Pozreli sme sa na recenzie Xiaomi Mi 11 a vybrali sme pre vás jednu z tých najzaujímavejších. YouTuber Mrwhoistheboss pripravil skvelý súhrn vlastností novej vlajkovej lode a prinášame vám jeho unboxing a review.

Mi 10 Ultra recenzoval približne pred rokom a vyhlásil by ho za telefón roka. Ak by nebol distribuovany len v domovskej Číne. Na rozdiel od tohto telefónu, nová vlajková loď príde na všetky trhy. Pred pár dňami dostalo Xiaomi Mi 11 certifikáciu, ktorá to umožňuje. Viac sa dočítate v tomto článku.

Recenziu začína YouTuber popisom balenia a chváli prístup Xiaomi, ktorá sa rozhodla dávať nabíjačky k telefónu len na želanie. Avšak vzápätí prechádza na cenu zariadenia. “Nerozumiem tomu, ako môže mať tento telefón takúto výbavu za takto nízku cenu,” tvrdí Mrwhoistheboss. Doplníme, že zariadenie sa predáva za približne 600 dolárov a jeho výkon je pod taktom najnovšieho procesoru od Qualcomm Snapdragon 888.

YouTuber ďalej rozoberá obrazovku, ktorá má 6,81 palca je QHD plus, AMOLED, má 120Hz obnovovaciu frekvenciu a najväčší jas spomedzi všetkých, doteraz vyrobených, telefónov.S naj sa telefón chváli aj vo viacerých kategóriách. Najnovší procesor sme už spomenuli. Zariadenie prichádza s 8 až 12 GB RAM, ktorú si upravilo Xiaomi priamo vo svojich dielňach. Ide o takzvaný model LPDDR5. Tento typ pamäte vylepšila spoločnosť Xiaomi s cieľom dosiahnuť vyššie prenosové rýchlosti ako je bežné a tým priniesť do svojich zariadení vyšší výkon. Zariadenie prichádza so 128 alebo 256 GB najrýchlejšej pamäte, vďaka čomu je odozva blesková.

Známy YouTuber rozmýšľal, kde je háčik. Lebo výpočet high-endových vlastností vlajkovej lode zďaleka nekončí. Skúšal ho preto porovnať napríklad so Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Nainštaloval preto na zariadenia Nintendo Wii simulator a pustil na nich Call of Duty Modern WarFare 3. Note 20 Ultra hru zvládalo pomerne ťažko. Maximálne 15 fps, ktoré padalo na 5. Na Mi 11 to už bola ale iná situácia. “Hra pôsobila takmer ako keby bola vyrobená pre Android,” vysvetľuje vo videu YouTuber. Krátke porovnanie plynulosti hry na oboch zariadeniach je očividne v prospech vlajkovej lode Xiaomi. 

V čom je teda háčik?

Kde podľa YouTubera Xiaomi zaostáva za konkurenciou? Je to sústava kamier. Opäť si na porovnanie vybral Note 20 Ultra a porovnával výkon v rovnakých podmienkach. V tomto prípade mu vyšlo, že Samsung urobil trochu lepšiu prácu a že sústava šošoviek Xiaomi sa od poslednej vlajkovej lode neposunula veľmi dopredu. Avšak aj v tomto prípade vychválil napríklad Macro mód a celkový výkon fotoaparátov hodnotil nadpriemerne. Rozhodne to nie je slabinou telefónu, ale len jemným zaostávaním za tým najlepším, čo na trhu je.

Vo videu sa dozviete omnoho viac detailov, ako sa ním podarilo vložiť do tohto článku. Preto neváhajte a pozrite si túto príjemnú videorecenziu, ktorá vám dá lepší obraz o novej vlajkovej lodi. Tu očakávame na globálnych trhoch už o pár týždňov.

Mohlo by vás tiež zaujímať