Redmi Note 10 5G
Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 10 5G a ďalšie! Redmi predstavilo smartfóny pre Európu

Redmi Note 10 5G je dostupný 5G smartfón pre každého. Pozrite sa, čo všetko smartfón ponúka a aké ďalšie novinky ponúka náš globálny trh!

Len pred chvíľou sme vás informovali o predstavení smartfónov z modelovej rady Redmi Note 10. Xiaomi sa prekvapivo rozhodlo predstaviť smartfóny pre indický i globálny trh naraz a musíme povedať, že pri globálnych smartfónoch si na svoje príde každý. Poďte sa pozrieť na najzásadnejšie rozdiely medzi indickými modelmi a modelom Redmi Note 10 5G, ktorý je určený exkluzívne pre globálny trh!

Redmi Note 10 5G

Redmi Note 10 5G je smartfónom určeným primárne pre milovníkov hier. Ako už vieme, Xiaomi rozširuje svoje spolupráce v oblasti polovodičov a tentoraz nepoháňa smartfón čipset z dielne Qualcommu. Redmi sa v rámci úspory rozhodlo siahnuť po čipsete od spoločnosti Mediatek, konkrétne ide o Dimensity 700 vyrobený 7nm technológiou. 5G pripojenie, ktoré čipset umožňuje, je dostupné pre obe SIM karty, čím predbieha i mnohé modely, ktoré zvládajú 5G len pre jednu kartu.

Ako sme už spomínali, smartfón je určený pre hráčov. A čo je dôležitejšie pre hráčov, než jemný displej. Redmi pri tomto modeli siaha po 6,5″ FHD+ displeji s obnovovacou frekvenciou na úrovni 90Hz, ktorý zaručuje naozaj plynulý herný zážitok. Smartfón Redmi Note 10 5G sa stal oficiálnym partnerom obľúbenej hry PUBG, veríme teda, že je pre hry ako stvorený. Smartfón ďalej disponuje 5000mAh batériou pri ktorej sľubujú výdrž viac ako dvoch dní! K dispozícii je i 18W nabíjanie s nabíjacím adaptérom v balení.

Redmi Note 10 5G
Zdroj: Xiaomi

Ale keďže smartfón nie je len pre hráčov a dostupný 5G smartfón je pre každého, musíme spomenúť i kameru. Smartfón disponuje kamerou so 48mpx hlavným snímačom, ktorý dopĺňa hĺbkový a macro snímač. Redmi Note 10 5G bude dostupný v troch farebných prevedeniach – bielej, modrej a zelenej. V balení smartfónu sa bude nachádzať i silikónový obal a na smartfóne bude nalepená ochranná fólia. A cena smartfónu? Štartuje vo výške neuveriteľných 199 dolárov za verziu 4+64GB! K dispozícii bude i verzia 4+128GB za cenu 229 dolárov. Predaj začne už v apríli.

Zdroj: Xiaomi

Ďalšie novinky

Okrem Redmi Note 10 5G Redmi vydalo i ďalšie smartfóny. Ide o základnú verziu Redmi Note 10, ktorá sa nijak nelíši od indickej verzie. Ponúka základné vybavenie, 48mpx kameru a čipset Snapdragon 678. Poteší i AMOLED displejom, Reading mode 3.0 s nižšou frekvenciou modrého svetla a 33W nabíjaním s adaptérom priamo v balení.

Ďalej tu máme smartfón Redmi Note 10S. Je identický so základnou verziou Redmi Note 10, pričom ponúkne až 64mpx kameru a čipset Mediatek Helio G95. V Indii je označovaný ako Redmi Note 10 Pro.

Posledným, no najlepším modelom je Redmi Note 10 Pro, ktorý v Indii nesie prívlastok Pro Max. Ide o rovnaké zmeny označovania ako v predchádzajúcej generácii smartfónov, takže Redmi príliš neprekvapilo. Disponuje všetkými vychytávkami z nižších modelov, no najlepší model ponúkne až 120Hz AMOLED displej a 108mpx hlavný snímač kamery. O cenách a ďalších podrobnostiach sme vás už informovali v tomto článku.

Mohlo by vás tiež zaujímať