Oficiálne zábery Redmi Note 10 z teasingového videa.
Zdroj: Redmi

Redmi Note 10 konečne s AMOLED obrazovkou. Vieme, ako bude zariadenie vyzerať

Vďaka uniknutým záberom balenia Redmi Note 10 z Indie sa dozvedáme, že telefón strednej triedy príde po prvýkrát s AMOLED obrazovkou.

Včera ste si mohli pozrieť zábery nového Redmi Note 10 a Pro v teasovacom videu a vidieť aj škatuľu, v ktorej príde Redmi Note 10 Pro na trh. Dnes vám prinášame krabicu, samozrejme aj s vizuálom, dlho očakávaného kráľa strednej triedy.

K dnešnému dňu to boli iba klebety. Medzi spravodajskými portálmi zaoberajúcimi Xiaomi sa dlho povrávalo, že novinka od Redmi by mohla prísť s AMOLED obrazovkou. Táto informácia sa práve potvrdila, vďaka záberom na škatuľu, v ktorej nové Redmi na trh príde. Píše sa na nej totižto, že zariadenie má FHD + AMOLED obrazovku so selfie kamerou v jej strede.

Balenie Redmi Note 10 potvrdzuje, že zariadenie príde s AMOLED obrazovkou.
Balenie Redmi Note 10 potvrdzuje, že zariadenie príde s AMOLED obrazovkou. Zdroj: xiaomiadictos.com

Dizajn Redmi Note 10 ju približuje k vyššej triede

Čo z obrázku môžeme ďalšie odčítať, je zmena dizajnu telefónu. Posledné tri generácie boli navrhnuté podľa takzvaného Aura dizajnu, ten sa dnes zmenil na Evol dizajn (ide o slovnú hračku Evol = Evolution, ale keď otočíte Evol, tak získate Love).

Dizajn má priblížiť zariadenie strednej triedy k telefónom z high-endu. V redakcii sa nad tým len pousmievame. Xiaomi síce prekopalo dizajn zariadenia a to sa viac podobá na ich vlajkovú loď Xiaomi Mi 11, ale to čo približuje Redmi Note 10 k najlepším telefónom na trhu sú práve technológie ako spomínaná AMOLED obrazovka.

Kráľ strednej triedy

Keďže Redmi Note 10 príde s AMOLED obrazovkou, tak sa dá očakávať, že pri Pro verzii to nebude inak. A práve tento druhý smartfón sa môže stať kráľom strednej triedy. Očakáva sa totiž, že príde s procesorom od Qualcommu Snapdragonom 775G. Ak sa tak stane, tak výkon tohto zariadenia bude výrazný a zariadenie s takouto výbavou je odsúdené na úspech. Ak sa nestane to, že bude príliš drahé. Povedzme si úprimne, AMOLED obrazovky nie sú najlacnejšie, dobré procesory sú drahé. Ak príde zariadenie s vysokou cenovkou, tak bude otázne, či si zákazníci nepriplatia radšej za Xiaomi Mi 11.

Modernejší a aktualizovaný súčasnou technológiou

Nie je to však všetko, čo dokážeme z fotografií krabice odčítať. Vidíme aj ďalšie charakteristiky, napríklad 48MP fotoaparát, ktorý bude integrovaný spolu s ďalšími tromi senzormi. Ide pravdepodobne o širokouhlý, sekundárny objektív a makro fotoaparát.

Ďalej vidíme, že spodná hrana Redmi Note 10 je o čosi širšia, ako vrchná. Nezostalo síce miesto na logo spoločnosti, ako to je napríklad u Redmi Note 8T, ale dizajn prednej strany tento telefón trochu pripomína.

Mohlo by vás tiež zaujímať