Redmi Note 10 bude pod taktom Evol dizajnu.
Zdroj: Redmi

Redmi Note 10 prinesie Evol – učný skok v dizajne. Čo to znamená?

Xiaomi zavádza nový dizajn. Doteraz sa riadili telefóny Redmi pravidlami, ktoré sa označovali ako AURA. Prichádza evolúcia pod názvom Evol.

Mnohí z fanúšikov ani nevedeli, ale dizajn telefónov Redmi sa riadi pravidlami, ktoré vznikli ešte v roku 2018. Identita telefónov, ktoré od tohto času vytvorili, závisela od toho, čo bolo zadefinovane v takzvanom AURA dizajne. Teraz do tohto dizajnu prichádza vraj Evol – úcia

Tieto pravidlá sa v tejto chvíli rúcajú a Redmi Note 10 bude z pohľadu dizajnu úplne iná. Spoločnosť Xiaomi oznámila na svojom twitterovom účte nový dizajnérsky guidebook, podľa ktorého bola vytvorená očakávaná novinka strednej triedy.

Prichádza Evol

Ako sa prejaví zahodenie starých dizajnových guidelines a aplikácia nových na vzhľade telefónu ešte nevieme. Ale podľa Xiaomi to má byť evolúcia. A tak sa aj volajú nové guidelines. Ide o akúsi slovnú hračku. Redmi Note 10 je navrhnutá podľa Evol dizajn. Evolje odvodené od slova evolúcia. Taktiež sa dá toto slovo otočiť a tvorí tak pojem láska – lovE.

Ako môžete vidieť vo videu, tak sa s týmto pojmom Xiaomi vyslovene hraje a Evol dizajn prináša s láskou k dizajnu, k fanúšikom, ku všetkým, ktorých môže nový kráľ strednej triedy osloviť.

Čo prinesie nový dizajnerský guideline

V tejto chvíli vôbec netušíme, čo môže takzvaný Evol dizajn priniesť do výzoru Redmi Note 10 a ani to, ako zariadenie bude vyzerať. Máme len niekoľko obrázkov, ktoré čiastočne odhaľujú zariadenie. Priniesli sme vám ich včera v článku Xiaomi nám ukázalo dizajn a prvé vlastnosti novej Redmi Note 10.

Okrem toho, že môžete v článku vyššie vidieť teaser na look nového telefónu, tak sa dozviete aj o jeho vlastnostiach. napríklad, že nové Redmi Note 10 bude mať procesory Qualcomm s prívlastkom „Gaming“, výrobca pridá aj väčšiu batériu, ako malo Redmi Note 9 a a zariadenie bude mať podporu Hi-Res Audio a My Haptic.

Lepšia ochrana, nový dizajn

Veľká novinka je pridanie ochrany IP52. Ide vôbec o prvé Redmi s touto ochranou. Je to certifikát, ktorý zaručuje, že síce nie je úplne zabránené vniknutiu prachu do zariadenia, ale nesmie doň vstupovať množstvo, ktoré by dokázalo nejakým spôsobom narušiť plnohodnotné fungovanie – či už z hľadiska funkčného alebo estetického. Taktiež zariadeniu neuškodí kvapkajúca voda. Ak teda necháte telefón na terase počas dažďu, tak to prežije.

Redmi Note 10 je rozhodne veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré sľúbi množstvo technologických zaujímavostí za dobrú cenu. Čo prinesie Evol dizajn ešte uvidíme. Najneskôr sa to dozvieme na začiatku marca, kedy je plánované jeho oficiálne predstavenie. Dovtedy nás bude Xiaomi naďalej teasovať podobnými zaujímavosťami.

Mohlo by vás tiež zaujímať