Redmi Note 10 pro test odolnosti
Zdroj: YouTube (Gupta Information Systems in हिंदी)

Redmi Note 10 Pro dostal poriadne zabrať v teste odolnosti! Čo všetko prežije?

Poradí si smartfón s bežnými nástrahami dostatočne, alebo nie? Dozviete sa vo videu nižšie!

Posledné dni je produktová rada Redmi Note 10 jednou z najviac spomínaných rád smartfónov vôbec. Dôvodom je, že ide o nové zariadenia z kuchyne Xiaomi, ktoré patria do kategórie dostupnejších, ale aj napriek tomu výkonných smartfónov. Na ich čele stojí model Pro a Pro Max. Prvý z tejto dvojice nedávno prebehol testom odolnosti. Je Redmi Note 10 Pro odolným smartfónov? Dozviete sa nižšie.

Je Redmi Note 10 Pro odolným smartfónov voči poškodeniu? Posúďte sami!

Ako môžete vidieť nižšie v teste, tak test odolnosti smartfónu YouTuber začal skúškou vodeodolnosti. Hoci sa zariadenie podarilo zapnúť potom, ako bolo namočené do vody, tak fungovať vydržalo len niekoľko minút.

Následne YouTuber podrobil smartfón „mučeniu“, od testu odolnosti voči poškrabaniu, až po test ohybnosti. Z publikovaného videa možno usudzovať, že zariadenie je z celkom odolné vzhľadom od úrovne poškodenia poškrabania displeja, kamerového modulu a ďalších súčastí pri pohľade na použité materiály o rôznej tvrdosti. V závere YouTuber vykonal aj test ohybnosti, ktorý ako už asi tušíte, nedopadol pre zariadenie najlepšie. Ten sa mu podarilo relatívne ľahko zlomiť na dve časti tak, že sa od seba oddelili displej a konštrukcia (viď 11. minúta videa nižšie).

Čo hovoríte na výsledku testu odolnosti? Z nášho pohľadu smartfón je čo sa týka odolnosti voči bežnému poškrabaniu vcelku odolným. Na druhej strane, čo sa týka testu ohybnosti, tak to vyzerá tak, že zariadenie je vcelku ľahké zlomiť. Inými slovami, nosenie smartfónu v zadnom vrecku nohavíc, je vcelku „nebezpečnou zábavkou“, ktorá sa môže pre smartfón skončiť fatálne.

Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch. Je podľa vás Redmi Note 10 Pro odolným smartfónom, či nie?

Mohlo by vás tiež zaujímať