Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 Pro teaser z predstavovania Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 10 Pro vs. Redmi Note 9 Pro: Oplatí sa kúpa novej generácie?

Redmi Note 10 Pro je predstavené a s ním i otázka, či sa oplatí jeho kúpa. Pozrite sa na naše porovnanie modelov deviatej a desiatej generácie.

Len včera sme boli svedkami predstavenia najnovších modelov z rodinky Redmi Note 10. Pri ich špecifikáciách nejeden pouvažoval nad kúpou jedného zo smartfónov a prechod na novšiu generáciu. Oplatí sa teda kúpa nového zariadenia? Pozrite sa na naše porovnanie zariadení Redmi Note 10 Pro a minuloročnej Redmi Note 9 Pro.

Konštrukcia smartfónov

Čo sa týka konštrukcie, Redmi použilo rovnaké materiály. Rovnako ide o sklenené smartfóny chránené Gorilla Glass 5, rozdiel je však v rámčeku, kedy pri Redmi Note 10 Pro použili hliník. Predchádzajúca generácia dostala len plast. Novšia generácia je však tenšia o 0,7mm, čo pri uchytení bude cítiť. Redmi Note 9 Pro je svojimi rozmermi celkom nekompaktný a sme radi, že pri desiatej generácii smartfónov Redmi myslelo i na jeho veľkosť.

Hlavnou zmenou v smartfóne je použitie AMOLED displeja. ktorý doteraz v Redmi smartfónoch použitý nebol. Výnimkou je séria Redmi K, ktorá však nie je určená pre globálny trh. Displej je teda hlavným pútačom u Redmi Note 10 Pro, má až 120Hz obnovovaciu frekvenciu a so 60Hz IPS LCD displejom v modeli Redmi Note 9 Pro sa ani nedá zrovnávať. Rekonštrukciou si prešiel i punch-hole priestrel v displeji pre selfie kameru. Ten je u novšieho modelu menší a rovnako sa nachádza v strede hornej časti displeja.

Kamera

Druhou výhodou smartfónu Redmi Note 10 Pro je kamera. Tá ponúka až 108mpx hlavný snímač s doplnením o 8mpx ultraširoký, 5mpx macro a 2mpx hĺbkový snímač. Ide o obrovskú pýchu smartfónu, keďže v danej cenovej relácii sa 108mpx snímače hľadajú len veľmi zriedka, ak nájdete. Hlavné snímače v oboch smartfónoch poskytla spoločnosť Samsung, avšak u staršieho modelu ide o „len“ 64mpx snímač. Zvyšné snímače si zmenou neprešli.

Výkon

Oba smartfóny sú poháňané čipsetom od Qualcommu a oba spadajú do vyššej strednej triedy. Zatiaľ čo Redmi Note 9 Pro získal Snapdragon 720G, Redmi Note 10 Pro sa teší z novšieho Snapdragon 732G. Z pohľadu výkonu nám ale starší Redmi Note 9 Pro príde stále výkonný i pre tento rok a preto by sme z tohto dôvodu o výmene smartfónu neuvažovali.

Ďalšie špecifikácie

Medzi ďalšie prednosti desiatej generácie patrí napríklad duálny reproduktor či dlhšia softvérová podpora. Kapacita batérie ostala na rovnakej úrovni 5020mAh a novší model si prilepšil v rýchlosti nabíjania. Z 30W u Redmi Note 9 Pro prešiel na 33W. Nie je to veľký nárast, no poteší.

Nakoniec by sme teda spomenuli, že prechod z Redmi Note 9 Pro na Redmi Note 10 Pro by sme isto zvážili, ak by našou prednosťou bol kvalitný zvuk zo stereo reproduktorov, AMOLED displej a kamera. Ak ale patríte medzi ľudí, ktorých tieto zmeny nezaujali, Redmi Note 9 Pro je stále výkonným smartfónom a veľmi obľúbeným. V tom prípade by sme počkali až na príchod ďalšej generácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.