Redmi Note 7 má svojho nástupcu.
Redmi Note 7 má svojho nástupcu. Zdroj. Xiaomi

Redmi prichádza s telefónom, ktorého označuje za King Konga

Xiaomi informovala, že „malý King Kong“ je späť. Touto prezývkou označovala verejnosť doteraz najúspešnejšie zariadenie firmy, Redmi Note 7.

Ak existuje terminál, vďaka ktorému spoločnosť Xiaomi prerazila na svetovom trhu, je to Redmi Note 7. Skutočný kráľ medzi telefónmi strednej triedy. Dokázal očariť masy a presvedčiť ich, aby dali príležitosť tejto značke. Po dvoch rokoch prichádza zariadenie od Redmi, ktoré by malo byť skutočným nástupcom doteraz najpopulárnejšieho telefónu tejto značky.

Spoločnosť Xiaomi totiž pred pár hodinami informovala verejnosť,  že „malý King Kong“ je späť. My len pripomíname, že práve v Číne nazývala verejnosť Redmi Note 7 „malým King Kongom“. A aj keď čínsky producent mobilných telefónov prišiel s nasledovníkmi v podaní sérií Redmi Note 8 a Note 9, žiadna z nich nebola až tak úspešná.

Malý King Kong sa po dvoch rokoch vracia na scénu.
Malý King Kong sa po dvoch rokoch vracia na scénu. Zdroj: Xiaomi.sk

Redmi zverejnila plagát v hollywoodskom štýle, ktorý hovorí o druhej sérii malého King Konga. Ide už o niekoľký teaser. O posledný sa postaral sám CEO značky Redmi Lu Weibing na sociálnej sieti Weibo. O jeho príspevku sme písali v článku Už sa hovorí o novej Redmi Note 10. Potešiť fanúšikov by mala o mesiac

Redmi Note 10, skutočná náhrada za Redmi Note 7?

Podľa vyjadrení spoločnosti zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Redmi Note 10 bude veľkým technologickým skokom, ktorý ovládne sféru mid-range zariadení. Aj jeho predchádzajúce dve série sa tešili popularite, lebo za skvelú cenu ponúkali výborné zariadenia. Z tohto pohľadu bude podľa nás ťažké priniesť niečo revolučné, ale radi sa necháme prekvapiť. Slová spoločnosti Redmi sú totiž odvážne a Note 10 by sa mala podľa nich zaradiť medzi najviac odporúčaný terminál v strednej triede.

Z doterajších únikov informácií sme sa dozvedeli, že zariadenie by malo byť vybavené IPS LCD, s rozlíšením 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~401 ppi density), procesorom MediaTek MT6853V Dimensity 720 5G (7 nm) alebo Snapdragon 735G, schopnosťou natáčať 4K@30fps video, batériou Li-Po s kapacitou 4800 mAh, s rýchlonabíjaním na úrovni 33W a funkciou Reverse charging, ktorá umožňuje využívať telefón ako powerbanku.

Ďalšie špecifikácie sú zahalené rúškom tajomstva a ano vyššie spomenuté nemôžeme žiaľ potvrdiť – aj keď sa uvádzajú na stránke gsmarena.com, ktorá je najpresnejším zdrojom špecifikácii telefónov.

Nezostáva nám nič iné, len si ešte počkať pár dní na kompletné predstavenie tohto zariadenia. To sa má uskutočniť už vo februári.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať