Samsung Galaxy S22
Zdroj: flickr.com (HS You)

Samsung má dôvod na radosť: Vlajkový rad smartfónov sa predáva lepšie, ako by sa očakávalo!

Smartfóny spoločnosti Samsung naberajú na predajných číslach. Úspech zaznamenala najmä vlajková trieda zariadení v porovnaní s minulým rokom.

Spoločnosť Samsung je preborníkom medzi smartfónmi, ale aj inou elektronikou. Keď však vezmeme do úvahy všetky telefóny, ktoré na trh prichádzajú so systémom Android, juhokórejský výrobca je jasnou špičkou v predajoch. Spoločnosť z Južnej Kórei však neohlasuje úspechy len v predajoch všetkých Android smartfónov, ale aj medzi vlastnými radmi. Najnovší modelový rad Galaxy S22 totiž zaznamenal významný míľnik, kedy pokoril aj rivalov spomedzi vlastných súrodencov. Bližšie informácie k tejto skutočnosti nám priniesol portál androidauthority.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne. Už teraz vám však prezradíme, že ak ste tento rok zvolili kúpu nového modelu z radu Galaxy S22, spravili ste dobré rozhodnutie.

Samsung zaznamenal významný predaj modelov z radu Galaxy S22

Keď spoločnosť Samsung predstavila svoje vlajkové lode z radu Galaxy S22, s istotou môžeme povedať, že technologický gigant veril vo vysoký dopyt. Tak sa aj stalo a napriek prítomnosti čipsetov z radu Exynos namiesto Snapdragonu z minuloročnej série Galaxy S21 spoločnosť zaznamenala významný predaj noviniek. Za tento rok totiž séria Galaxy S22 dokázala zaznamenať vyšší dopyt ako séria Galaxy S21 v rovnakom čase minulý rok.

Samsung Galaxy S21
Zdroj: Unsplash (Anh Nhat)

Za vyšším predajom nových zariadení môže stáť dopyt zákazníkov po novších a kvalitnejších modeloch. Rovnako môžeme rátať s tým, že predaje série Galaxy S22 ovplyvnil aj dopyt po modeloch s označením Ultra. Tie tento rok nahradili celú sériu Galaxy Note a používatelia, ktorí túžili po prémiovom smartfóne, tak siahli po novinke s označením Galaxy S22 Ultra. Používateľov mohli zlákať aj vyššie pamäťové konfigurácie, ktoré Samsung v sérii ponúka. Vyššie predaje zaznamenali však aj „skladačky“.

Aj skladateľné modely naberajú na popularite

Nie je prekvapením, že nové skladateľné modely tipu Fold a Flip naberajú na popularite. Každou generáciou sa zlepšujú vo výbave a tiež prevedení. Kvalita prevedenia je teda čoraz lepšia a napriek tomu, že predaje smartfónov celkovo klesajú, tohtoročné skladateľné zariadenia zaznamenávajú nárast predajov v porovnaní s minulým rokom. Samsung si tak obhajuje svoju reputáciu v tomto odvetví a predpokladá sa, že do budúcnosti predaje „skladačiek“ ešte navýši.

Samsung-Galaxy-Z-Fold-2-5G_2 (1)
Zdroj: Samsung (Tlačová správa)

Samsung však v poslednej dobe hlási viacero úspechov a nielen v predajoch zariadení. Len nedávno totiž spoločnosť vypustila aktualizáciu na Android 13 a nadstavbu One UI 5 práve pre modely z radu Galaxy S22 a okrem toho zverejnil aj plán aktualizácií pre ďalšie zariadenia. Používatelia si môžu taktiež nainštalovať nový modul, ktorý vylepší kamery smartfónov priamo prostredníctvom Galaxy Marketu.

Ste fanúšikmi spoločnosti Samsung? Alebo preferujete inú značku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať