Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Séria Redmi Note 12 už čoskoro príde od Európy: Pozrite sa na prehľad smartfónov, ktoré ku nám prídu!

Predstavenie modelového radu Redmi Note 12 v Európe prebehne už v nasledujúcich týždňoch. Vieme, ktoré zariadenia prídu aj ku nám.

Modelový rad Redmi Note 12 prišiel už pred niekoľkými mesiacmi do Číny v zložení štyroch noviniek. Smartfóny priniesli nové technológie ako 210W nabíjanie či 200mpx hlavný snímač kamery do lacnejších telefónov strednej triedy. Globálne verzie smartfónov zo série Redmi Note sa zvyčajne trochu líšia od tých čínskych, čo bude pravdepodobne aj prípadom pre už dvanástu generáciu modelov tejto série. Teraz nás však komunita Xiaomiui informuje o tom, ktoré smartfóny prídu ku nám do Európy, teda na aké novinky sa môžeme tešiť. Ak sa teda tešíte na predstavenie nových smartfónov strednej triedy, môžete sa s nami na ne pozrieť trochu detailne.

Smartfóny zo série Redmi Note 12 prídu v blízkej dobe na globálny trh

Zatiaľ čo v rámci Číny už stihlo na trh prísť až šesť smartfónov, tak v Európe stále čakáme. Modelový rad Redmi Note 12 by mohol byť špecialitou mesiaca marec, ktorý zvyčajne smartfónom zo série Redmi Note patrí. Po globálnom predstavení vlajkovej série Xiaomi 13 teda máme očakávať novinky strednej triedy, no konkrétny dátum predstavenia zatiaľ nepoznáme. Namiesto toho sa dozvedáme, aké všetky smartfóny prídu aj ku nám. Rátame totiž s tým, že nie všetkých šesť smartfónov príde aj do Európy, no dostanú sa ku nám len vybrané modely.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Konkrétne sa môžeme rozprávať o zariadeniach ako Redmi Note 12 4G, Redmi Note 12 5G, ďalej verzia s prívlastkom Pro 5G a v neposlednom rade aj Pro+ 5G. Smartfónov teda bude dostatok, pričom do Európy majú prísť zatiaľ len štyri modely. Ako však Redmi poznáme, tak v priebehu roka prinesie aj ďalšie zariadenia. Telefónov teda bude viac aj napriek tomu, že spoločnosť oznámila zredukovanie poČtu modelov práve v sérii Redmi Note.

Takúto výbavu môžeme očakávať

Všetky telefóny zo série Redmi Note 12 majú spadať do kategórie strednej triedy, aj keď niektoré prinesú lepšiu výbavu ako tie iné. Tešiť sa tak môžeme na dva modely s čipsetom od spoločnosti Qualcomm, pričom 5G verzia základného modelu príde s čipsetom Snapdragon 4 Gen 1. Jediná 4G verzia série má rovnako priniesť čipset od Qualcommu, no zatiaľ nie je potvrdené, o aký čipset pôjde. Očakávame, že by mohlo ísť o Snapdragon 680.

Redmi Note 12 séria specs
Zdroj: Xiaomiui

Verzia Redmi Note 12 Pro 5G a Pro+ 5G majú naopak vsadiť na MediaTek Dimensity 1080, ktorý zaručuje telefónom nízku cenu, no pomerne vysoký výkon. Podľa všetkého majú modely ponúknuť v Európe aj 120W nabíjanie či 200mpx snímač kamery. Výbava sa tak nemá príliš líšiť od čínskych modelov. Už teraz však vieme, že prídu s najnovšou verziou systému v podobe nadstavby MIUI 14.

Čo poviete na výbavu pripravovanej série? Kúpili by ste si niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať