Xiaomi Foldable
Aj takto by mohlo vyzerať skladateľné zariadenie od Xiaomi. Zdroj: Xiaomi Adictos

Skladateľný smartfón od Xiaomi je bezpochyby na ceste! Poznáme jeho kľúčovú vlastnosť

Skladateľný Xiaomi smartfón bol zachytený v čínskej certifikácii TENAA, ktorá potvrdzuje jednu kľúčovú vlastnosť. Poznáme podrobnosti.

Nedávno sme vás informovali, že prvý skladateľný smartfón od Xiaomi bol zachytený pri používaní. Už teraz je isté, že rok 2021 bude rokom skladateľných smartfónov a Xiaomi by malo predstaviť dokonca 3 modely. Najnovšie však TENAA certifikácia potvrdila zásadnú novinku u jedného z nich. Ide o smartfón s modelovým číslom M2011J18C a na informáciu upozornil portál Gizmochina.com.

Skladateľný smartfón s 5G konektivitou

Vzhľadom k tomu, že TENAA neuverejnila žiadne fotky či kľúčové parametre, jedna skutočnosť je istá. Skladateľný smartfón príde s 5G konektivitou a práve čipset Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm ju umožňuje. Práve vlajková „osem-osem-osmička“ poháňa tie najvýkonnejšie modely tohto roku a očakáva sa, že Xiaomi pri svojom skladateľnom smartfóne siahne práve po nej. Je to teda prvá informácia, ktorá je pri tomto smartfóne potvrdená na 100%, keďže modelové číslo M2011J18C patrí práve tejto novinke. Samozrejmosťou je tiež i operačný systém Android s nadstavbou MIUI 12, ktorá by mala byť upravená špeciálne pre skladateľnú formu smartfónu.

M2011J18C TENAA
Zdroj: Gizmochina.com

Čo od smartfónu očakávame?

Model M2011J18C bude dostupný primárne pre Čínu, čo sa týka dostupnosti v našich končinách, tak táto informácia nie je zatiaľ známou. Pravdepodobne však bude uvoľnený aj pre globálny trh. Čo sa týka jeho vybavenia, priniesť by mal 120Hz displej pravdepodobne od spoločnosti Samsung, od ktorej by si mal vziať i 108mpx hlavný snímač kamery. Predpokladáme, že rozložený displej bude mať 8″, čím by dokonale nahradil i tablety. Práve tie vraj Xiaomi plánuje priviezť znovu k životu a vydať nový Mi Pad 5. O skladateľných smartfónoch sa špekuluje najmenej 2 roky a veríme, že tento rok bude pre Xiaomi kľúčovým. Konkurencia v podobe Huawei či Samsung stihla vydať už po 2 generácie skladateľných smartfónov, no Xiaomi nenecháva nič na náhodu. Huawei pritom predstavil Mate X2 len niekoľko dní dozadu. Smartfóny prechádzajú dôkladným vývojom a veríme, že Xiaomi naplní naše očakávania i po smere technických parametrov.

xiaomi-foldable-23
Zdroj: gizmochina.com

Vývoj ide značne vpred a skladateľný smartfón od Xiaomi by mal priniesť mnoho za cenu nižšiu ako konkurencia, minimálne to v minulosti komunikovala spoločnosť. Ako bude vyzerať finálna podoba zatiaľ nevieme, no radi sa necháme prekvapiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať